FIA Avrupa Kamyon Yarışları’nın lastik tedarikçisi değişmiyor! 

407
Goodyear, Federation Internationale de l’Automobile (FIA) ile olan ortaklığını uzatarak, 2021 yılına kadar önümüzdeki üç yıl süresince FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nın tek lastik tedarikçisi olacak.

Yarışlar 26 Mayıs’ta Misano’da (İtalya) başladı. Misano’daki ilk yarışı, mücadeleye 6. sırada başlayan Jochen Hahn kazandı. Yarışlar süresince 1.500 beygir gücündeki 5,5 tonluk kamyonların 160 km/saat hızlarla yüksek performanslı spor araçlara benzer bir şekilde yarışmalarının heyecanına tanık olunuyor.

FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası 2019 Yarış Programı
Misano, İtalya 25 – 26 Mayıs
Hungaroring, Macaristan 22 – 23 Haziran
Slovakia Ring, Slovakya 06 – 07 Temmuz
Nürburgring, Almanya 20 – 21 Temmuz
Most, Çek Cumhuriyeti 31 Ağustos – 1 Eylül
Zolder, Belçika 14 – 15 Eylül
Le Mans, Fransa 28 – 29 Eylül
Jarama, İspanya 05 – 06 Ekim

Kamyon yarışlarına15 yıllık bağlılık

Goodyear Commercial Avrupa Genel Başkan Yardımcısı David Anckaert şunları söylüyor: “Kamyon yarışlarına olan 15 yıllık bağlılığımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz. Bu seri için ürettiğimiz özel lastiklerin iki hedefi var; öncelikli hedefimiz heyecanlı bir yarış atmosferine katkıda bulunmak için kamyonların her koşul altında yüksek hızlarda performans göstermesini sağlamak. İkinci olarak ise, her gün Avrupa yollarında kullanılan lastiklere benzer bir gövdeye sahip olan tüm yarış lastikleri gibi kamyon lastiklerimizin de kalitesini ortaya koymak.’’