22 Eylül 2017 Cuma

Yeni Mustang tanıtıldı

Yenilenerek daha güçlenen Yeni Ford Mustang, 450 PS gücü, 5.0-litre V8 motoru, yeni 10-ileri otomatik şanzımanı ve MagneRide ayarlanabilir süspansiyonu ile mükemmel performansı vaat ediyor.

11 Eylül 2017 Pazartesi 15:50
Bu haber 101 kez okundu
Yeni Mustang tanıtıldı
Avrupa pazarına sunulan yeni Ford Mustang şimdi daha şık, daha hızlı ve ileri teknolojilerle donatıldı. Yeni Ford Mustang, sportif tasarım, sofistike motor ve süspansiyon iyileştirmelerine ek olarak gelişmiş sürücü destek sistemleriyle dikkat çekiyor. Avrupa’da, 50 yılık tarihinin ardından ilk defa 2015 yılında pazara sunulan ikonik spor otomobil, bugüne kadar 30.000 adede yaklaşan satış rakamına ulaştı. İlk bakışta tanınan güçlü Mustang’in ön bölümü alçalırken, daha agresif bir yüz tasarlandı. Otomobilin arka kısmının etkileyici tasarımı, yenilenen tampon ve difüzörle zenginleşti.
Mustang’in heyecan veren performansı ile keyifli sürüş deneyimi, daha da geliştirilmiş yaklaşık 450 PS güç üreten Ford 5.0 litre V8 motorla bir üst seviyeye taşındı. Hem 5.0 litre V8, hem de 290 PS’lik 2.3 litre EcoBoost motor, daha fazla yakıt verimliliği* ve hızlanma sağlaması amacıyla gerçek zamanlı ayarlanabilir vites değişim programlaması kullanan yeni 10-ileri otomatik vitesle sunuluyor.
Ford Avrupa Mustang Program Mühendisliği Lideri Matthias Tonn, yeni Mustang için şunları söyledi: “Tipik olarak, vites değiştirirken zaman kaybedersiniz. Mustang’in hızlı yeni 10 ileri otomatik şanzımanı, daha hızlı ivmelenme ve kusursuz performans için bir üst vitese geçerken, motorun maksimum güç ve tork üretmesini sağlıyor. Yeni Mustang’in en hızlı ivme kazanan Mustang olacağını öngörüyoruz.”
Yeni opsiyonel “MagneRide Damping Sistemi”, değişen yol koşullarına inanılmaz bir hızla tepki verirken, “Drag Strip Mode” ve uyarlanabilir “My Mode” olmak üzere iki yeni seçilebilir sürüş modu, mevcut Normal, Spor, Pist, Kar/Islak modlarına ekleniyor. Aktif Valf Performans Egzoz teknolojisi, etrafı rahatsız etmemek için egzozun ses düzeyini otomatik olarak sınırlayabilen inovatif “İyi Komşu Modu”nu içeriyor. Ford, “Drag Strip” modu etkinleştirildiğinde yeni Mustang 5.0 litre V8 motor, 4 saniyeden kısa bir sürede ivme kazanma (tahminen 0-97 km/saat) özelliğine sahip bir performansla en hızlı ivmelenmeyi sunuyor.
Yeni Mustang’in sürüş destek teknolojileri arasında Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Mesafe Uyarısı, Şerit Değiştirme Uyarısı ve Şerit Takip Sistemi yer alıyor. Ayrıca özelleştirilebilir, tamamen dijital 12 inç LCD gösterge paneli ile birlikte Ford’un Apple CarPlay ve Android Auto™ ile uyumlu SYNC 3 iletişim ve eğlence sistemi de sunuluyor; sesli komutla kumanda edilebilen sistemde 8 inç dokunmatik ekran, dokun ve sürükle özelliğiyle kullanılabiliyor.

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV