22 Eylül 2017 Cuma

Dizel mi alsak, benzinli mi?

Türkiye’de en çok tartışılan ve hiç eskimeyen bir sorudur, “Dizel mi alsak, benzinli mi”… Bu sorunun doğru yanıtını bulmak için sadece mazot ve benzin fiyatlarına bakmak yeterli değil.

29 Ağustos 2017 Salı 17:30
Bu haber 7149 kez okundu
Dizel mi alsak, benzinli mi?
Araç bakımına ilişkin tüm maliyetleri hesaplamak gerekiyor. 

3. yılın sonunda toplamda 90 bin kilometre kullanıldığı takdirde dizel benzinli otomobile göre avantajlı konuma geçiyor.  3 yıldan önce ve yıllık 30 bin kilometreden daha az bir kullanım söz konusu ise benzinli otomobilin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.
Türkiye'nin en çok tartışılan konularından biri olmayı her zaman sürdüren dizel mi benzinli mi tartışmasını bu kez de ikinciyeni.com masaya yatırdı. 

İkinciyeni.com Marka Direktörü Emre Ayyıldız, tüketicilerin araç alırken kararsızlık yaşadığı konulardan birinin de dizel- benzinli ikileminin olduğuna dikkat çekerek, bu kararı verirken dikkat edilecek noktaları şöyle özetledi: “İkinciyeni.com verilerine göre yıllar içerisinde karşılaşılan lastik, bakım, kasko, yakıt, değer kaybı maliyetleri incelenmeli. Kullanıcının bu noktada ilk 3 yıl içinde gerçekleştirdiği performans gerçekten de çok önemli.  3. yılın sonunda yıllık 30 bin kilometre, toplamda 90 bin kilometre kullanıldığı takdirde dizel otomobiller benzinli otomobile göre avantajlı konuma geçiyor”. Emre Ayyıldız, 3 yıldan önce ve yıllık 30 bin kilometreden daha az bir kullanım söz konusu ise benzinli otomobilin alıcılar tarafından tercih edilmesi gerektiğini ifade ediyor. 

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV