23 Ağustos 2017 Çarşamba

'Madde maddeyi kurtarmaz. Ruh maddeyi kurtarır'

10 Ağustos 2012, 17:33
'Madde maddeyi kurtarmaz. Ruh maddeyi kurtarır'
Haber Merkezi
Bugünlerde adından sıkca söz edilmeye başlanan yeni bir kavram var; spiritüel yaşam koçluğu!.. Aslında; yaşam koçluğundan sonra, duymaya başladığımız bir kavram bu spiritüel yaşam koçluğu... Hareket noktası ruhla, ruhsal arınmayla ilgili bir öğretiye dayanıyor...


Türkiye’de bu işi kaç kişi yapar, ya da hakkıyla yapan kaç kişi vardır; tam olarak bilmesek de, spiritüel yaşam koçluğu yapan bir kişi; Hakan Merih ile bu ilginç öğretiyi konuştuk. Farklı anlatımları var spiritüel yaşam koçu Hakan Merih’in...

- "Spiritüel yaşam koçu" ne demektir? Önce onu anlatır mısınız?

“ Öncelikle spiritüel kelimesini açalım. Benim bu yaşamda bir düşüncem vardır. "Madde maddeyi kurtarmaz ruh maddeyi kurtarır." Yani bu kelime maddeden çok maneviyatla ilgili. Allah sevgisiyle ilgili. Açıkçası, ben bir kişiyle konuşurken onun ruhunu hissediyorum.  Sohbet koyulaştıkça, sorunlar belirginleştikçe ve de kutsal bilgiler devreye girdiğinde "ruhsal arınma" süreci başlıyor.”

- Peki size gelenler, en çok hangi sorunlarla geliyor? 

“Yaşamın içerisindeki renklerle geliyorlar. Bu çoğu zaman gri oluyor. Konuştukça daha doğrusu ruhlarımız konuştukça o renk, beyaza dönüşüyor.”

- Peki beyaza dönüşme sürecini biraz açar mısınız?

“Biliyorsunuz ki tüm renkler beyazın içindedir. Yani spiritüel anlamda tüm renkler tekte buluşur. Şöyle bir düşünün. Hayatımızın bir döneminde maviyi, bir döneminde sarıyı, bir diğer dönemindeyse kırmızıyı, yani tüm 7 ana rengi öğrenip hatta bir şekilde yaşayıp, yaşatmak istiyoruz. Ama tüm bunları yaşarken bir de bakmışsınız ki önünüzde ne gidecek yol kalmış ne de yaşayacak başka bir renk. Aslında en başta beyazın içinde bütün renklerin olduğunu bilseydik bu kadar zaman kaybetmeyecektik. Bizler hayatın anlamını bilmeden yaşıyoruz. Kıymetini çok sonra anlıyoruz. İşte ben, kişide bu farkındalığı yaratıp ona; "Farkındalığımız zamanı kaybetmek değil, farkındalığımız zamanı kazanmak olmalı" mesajını veriyorum...”

- Size gelenlerle yaptığınız çalışma sonucunda beyaz rengin içinde tüm renklerin olduğunun farkına varıyorlar mı? Vardıklarında ne oluyor?

“Elbette!.. Şöyle bir düşünün. Karanlığın içindesiniz. Ve size uzaktan elinde mum ışığıyla biri geliyor. Yaklaştıkça, yani sorunlar giderildikçe mum ışığı büyüyüyor. Bir de bakıyorsunuz ki elinde ışıkla gelen kişi, sizin ışığınız olmuş, sizi aydınlatmış. SİZ IŞIK OLMUŞSUNUZ. İşte bütün sihir burada...”


- İlginç.. Peki farkına varış için çok uzun bir zaman mı lazım?

“Bugüne kadar pek çok çalışmam oldu. Sohbetlerimiz sonunda kişi en fazla 4- 5 saat içinde kendini buluyor. Çünkü günümüzdeki insan ilişkilerinde bence en büyük sorun insanların birbirini dinlememesi. Ben onları hem dinliyorum, hem de ruhlarını hissediyorum.” şeklinde cevaplıyor soruları Hakan Merih..

Ruhunuza ulaşır mı bilemeyiz ama; en azından eğer konuşacak candan bir kişinin yokluğunu hissediyorsanız Hakan Merih profesyonelce bu hizmeti veriyor. Ona facebook adresinden ulaşabilirsiniz...

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV