MAN Lion’s Coach “Coach of the Year 2020” ödülü

1330
MAN Lion’s Coach “Coach of the Year 2020” ödülü
Yeni MAN Lion’s Coach, ilk resmi lansmanından iki yıl sonra çok istenen “Coach of the Year 2020” ödülünü kazandı. Jüri, MAN Lion’s Coach’un tüm konseptinden ve kullanışlı yapısından özellikle etkilendi. Jüri kararında,özgün MAN tasarımının yanı sıra otobüsün düşük maliyet, konfor ve güvenilirliği bir arada sunan uyumlu konsepti belirleyici oldu.

Yeni MAN Lion’s Coach, resmi lansmanından iki yıl sonra “Coach of the Year 2020” ödülünü kazandı.

MAN Lion’s Coach’a, “Coach of the Year 2020” ödülü, Busworld 2019’un Brüksel’deki yeni fuar alanında düzenlenen açılış ve ödül töreninde sunuldu. 22 Avrupalı ticari araç editöründen oluşan jüri, MAN Lion’s Coach’un tüm konseptinden ve kullanışlı yapısından özellikle etkilendiler. 30 yıldır verilen “Coach of the Year” ödülü, yolcu otobüsü pazarının en önemli ödülü olarak kabul ediliyor.

22 ülkeden gelen uluslararası ağır ticari araç gazetecilerinden oluşan “Bus and Coach of the Year” jürisi, MAN Lion’s Coach’u “Coach of the Year 2020” ödülü ile taçlandırdı. Brüksel’deki Busworld Europe’da, jüri başkanı Tom Terjesen, çok istenen ödülü MAN Truck & Bus’ın Otobüs Ürün Pazarlama Başkanı Jan Aichinger ve Otobüs Ürün & Satış Başkanı ve Otobüs Ticari Faaliyet Alan Sözcüsü Rudi Kuchta’ya (soldan saga) takdim etti.

“Ödül, Lion’s Coach ile özel bir şey başardığımızı vurgulamaktadır”

MAN Truck & Bus SE CEO’su Joachim Drees, “Yeni MAN Lion’s Coach’umuzun uzman jüriyi etkileyip bu çok arzulanan ödülü kazanmasından gurur duyuyoruz. ‘Coach of the Year’ ödülü, tüm ekibin yıllar boyu kendilerini işlerine adadıklarının ve sıkı çalıştıklarının mükemmel bir kanıtı oldu. Olağanüstü bir aracı geliştirmek ve başarılı bir şekilde pazara sunmak amacıyla otobüs bölümünde ve tüm bölümlerle birlikte yorulmaksızın çalıştılar. Bu jüri oylaması, Lion’s Coach ile kesinlikle özel bir şey başardığımızı vurgulamaktadır” açıklamasında bulundu.

Lion’s Coach, “Coach of the Year 2020”nin açık ara kazananı oldu

Ödül sürecinde 22 uzman üyeden oluşan büyük jüri, tüm Avrupa’dan beş otobüs üreticisini, Eylül ayı başında Romanya’nın Sibiu kentindeki ‘Coach Euro Test’ine davet etmişti. Jüri, bir hafta süren kapsamlı testler, sayısız test sürüşü ve yoğun teknik tartışmalardan sonra, MAN Lion’s Coach’un “Coach of the Year 2020” ödülünün açık ara kazananı olduğuna karar verdi.

Uluslararası uzman jüri, otobüsün inovatif teknolojiyi modern tasarımla eşleştirme biçiminin yanı sıra düşük maliyet, konfor ve kullanışlılığı bir arada sunan uyumlu konseptinden de özellikle etkilendi. Jüri değerlendirmesinde, Lion’s Coach’un iyi kalite sürücü alanı ve süper yol tutuşu, motor bölümündeki yüksek performanslı ve olağanüstü randımanlı güç aktarma sisteminden özellikle bahsedildi. Jüri, aynı zamanda, ön aks üzerindeki tekerlekli sandalye asansörünün, otobüsün bagaj alanı hacmini kısıtlamadan kullanılması konusunda maksimum esneklik sağlayan akıllı entegrasyonuna da atıfta bulundu.