Monaco notları: Renault F1 Team sonuçtan memnun

880
Renault Formula1 Team

Formula 1 Dünya Ralli Şampiyonası Monaco GP’sinin sıralama turlarında oluşan klasmanda 6. ve 11. sıradan start alacak Renault sonuçtan memnun.

Renault F1 Team, 2019 Formula 1 sezonunda şimdiye kadar yakaladığı en iyi yerden; altıncı cepten start alacak.
Aslında takımın Red Bull’dan transfer ettiği pilotu Daniel Ricciardo yedinci sıradan start alacaktı, ancak Pierre Gasly‘nin cezası onu altıncı sıraya çıkardı. Bu da Renault için önemli bir fırsatın kapısını aralayabilir ve tecrübeli pilot Ricciardo, startta bir-kaç sıra öne çıkabilir. Takım genel olarak sıralama turlarından alınan sonuçlardan memnun. Bu konuda Nico Hülkenberg, Daniel Ricciardo ve takım şefi Alan Permane Monaco GP’sine ilişkin görüşlerini açıkladı.

TÜM FORMULA 1 HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Hulkenberg-F1_Renault

Nico Hülkenberg, “Boks eldivenlerim hazır!”

“Otomobilimin bugün Q3 için ilk 10’a beni taşıyacağını hissettim, ancak 11. zamanı yaparak, elenmem biraz hayal kırıklığı yarattı. Yarından umutluyum. Ben, en büyük boks eldivenlerimi getirip, yarın büyük maçı almayı hedefliyorum!”

Daniel Ricciardo Renault

Daniel Ricciardo, “İyi bir ritim içine girdik”

“Sonuçtan memnunum, özellikle Perşembe günü yaşadıklarımızdan sonra, yarışta başlayacağım yerden memnunum. 3. antrenmandan sonra arabada bazı cesur değişiklikler yaptık ve bu işe yaradı. Takım bugün güçlü bir toparlanma gerçekleştirdi ve bundan herkes çok memnun. Nitelikler çok önemli olduğu için burada bence önemli olan Q1’den Q3’e kadar iyi bir ritim içine girmiş olmamız. Yarın yapacağımız bazı değişiklikler ilginç olabilir. Yarın yağmur yağarsa çok iyi olur, benim için!”

Alan Permane, “İyi bir sonuç bekliyoruz”

“Ricciardo’nun starttaki yerinden çok memnun olabiliriz, ancak her iki arabamızı da Q3’e taşıma hızına sahiptik. Fakat Nico, düşündüklerini finalde yapamadı. Ancak Monaco’da mükemmel bir vuruş yapmak çok zor. Yarın hava durumu yarışın kaderini belirleyecek. Biz her iki aracımızı da iyi yerde finişe taşımak için çalışacağız.”

TÜM RENAULT HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ