Monaco’da Max Verstappen Mercedes’in planlarını bozabilecek mi!

897
Max Verstappen Red Bull

2019 Monaco Grand Prix’sinde Pazar günü Lewis Hamilton’ın arkasından start alacak olan Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen Mercedes’in planlarını bozabilecek mi!

Pierre Gasly- Max Verstappen

Tüm Formula 1 otoritelerinin 2019 sezonunun en çok konuşulacak ismi olacağı konusunda hem fikir oldukları Max Verstappen Monaco GP’sinde ne yapacak! Bugün(Cumartesi) yapılan Monaco GP‘si sıralama turlarında Ferrari pilotlarının önünde yer alarak, Mercedes’e adeta mesaj gönderen Verstappen’in hedefi Monaco’yu kazanmak.

Max Verstappen

Verstappen: Takımdaki herkes bu yarış için çok çalışıyor

Sıralama turlarından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Max Verstappen, takım olarak çok çalıştıklarına vurgu yaparak, yarışa ilişkin görüşlerini açıkladı. Yarışın bir bölümünün yağmurlu geçeceğinin beklendiğini belirten Verstappen, “Heyecan verici bir sıralama turu oldu ve bugün yapabileceğimiz herşeyi yaptık. Üçüncü olarak yarışa başlayacağım için mutluyum. Takımdaki herkes bu yarışta çok çalışıyor, umarım bundan da mutlu bir sonuç alırız. Mekaniğim harika bir iş çıkardı. Tabii ki, bir sürücü ve yarışçı olarak her zaman birinci sırayı almak istersiniz ama aynı zamanda gerçekçi olmalısınız. Q2’de oldukça iyi gidiyordum. Üçüncü ayakta (Q3) yani final turunda istediğimiz lastik sıcaklığını bir türlü alamadık, arzuladığımız sıcaklığa ulaşabilseydik bize biraz zaman kazandıracaktı, ama yine de ön sıra için hala yeterli olduğumuzu düşünmüyorum. Genel olarak, otomobilimde kendimi iyi hissediyorum ve geliştirmek için zorlamaya devam ediyorum. Elbette burada sollamak zor, bu yüzden yarışta öne doğru ilerlemek çok zor olacak, ancak yakın kalabilirsek, stratejiyle neler yapılabileceğini göreceğiz. Ne olursa olsun, en iyi sonuç için her zaman olduğu kadar zorlayacağım.”

PIERRE GASLY

Pierre Gasly: Hedefim Vettel’i geçmekti

Sıralama turlarında 5. sıraya yerleşen Pierre Gasly, aldığı ceza nedeniyle Pazar günü yapılacak yarışta 3 sıra geriden başlayacak. Verstappen’in performansını yakalamak için epey çaba sarfeden Gasly, yarışa ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı:
“İyi bir elemeydi ve beşinci olmak benim için oldukça iyi. Aslında Vettel‘den daha iyi zaman yapma fırsatım oldu. Ancak 4. bölümde zaman kaybettim. Vettel’i geçmeyi çok isterdim, Tüm sektörlerden iyi zaman çıkarmak için çok mücadele ettim. Olmadı! İşlerin daha iyi hale geldiğini görüyorum, ancak kesin olarak yukarılara çıkmam için daha fazla performansa ihtiyacım var. Maksimum performansa ulaşmak için mühendislerle çalışmaya devam edeceğim. Yarın biraz yağmur yağma ihtimali var, özellikle de bu pistte her şeyi ilginç hale getirecek gibi.”

TÜM FORMULA 1 HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ