MotoGP İspanya Grand Prix’sini Marquez kazandı

1730
MotoGP’de sezonun dördüncü yarışı, İspanya’nın ev sahipliğinde düzenlendi. Heyecanın doruklarda olduğu yarış İspanya’nın 4,4 kilometrelik Jerez pistinde, 25 tur üzerinden yapıldı. Yarışta Honda takımının pilotu Marc Marquez birinci oldu.

Suzuki’den Alex Rins’in ikinci olduğu İspanya MotoGP’de Yamaha’dan Maverick Vinales de üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Alex Rins yarıştan sonra, “Dördüncü sıradan başlayarak inanılmaz bir yarış yaptık. Yarışta oldukça rahattım, çok hızlı bir şekilde devam etmeye ihtiyacım vardı ama Andrea Dovizioso’yı geçmek için çok fazla zaman kaybettim. Adım adım sürücülerin üstesinden geldim Marquez’in herhangi bir hata yapıp yapmadığını görmek için bir sürü tur attım ama yine de ikincilik de bizim için inanılmaz bir başarı” dedi.

Maverick Vinales ise “Geliştirmemiz ve çalışmamız gereken birçok şey var ve ama kendimize güveniyoruz. Burada olmak çok güzel bir duygu çünkü Jerez pisti gerçekten zorlayıcıydı ve yarış takviminin en zorlarından biri, bu yüzden yarışın sonlarına doğru çok baskı yapan Ducatiler’in önünde kalmak çok önemliydi. Onları geride tutmaya çalıştım ve elimden gelenin en iyisini yaptım” dedi.

MotoGP’de sezonun beşinci yarışı Fransa’nın Le Mans yarış pistinde düzenlenecek.