22 Eylül 2017 Cuma

Art Vespa Tasarım Yarışması sonuçlandı

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen özgün tasarım yarışması Art Vespa’nın kazananları belli oldu. Hayallerindeki Vespa’ları yaratan yarışmacılardan Cüneyt Özalp birinci olurken, Züleyha Bozkurt ikinci, Ergin Doğanay ise üçüncü oldu.

30 Ocak 2013 Çarşamba 19:10
Bu haber 2072 kez okundu
Art Vespa Tasarım Yarışması sonuçlandı
Tüm dünyada bir tasarım ikonu olan ve ‘Avrupa’nın En Çok Satan 2 Tekerleklisi’ olarak kendisinden söz ettiren VESPA’nın yaratıcı tasarım yarışması Art Vespa’nın kazananları belli oldu. İlki 2009 yılında gerçekleştirilen Art Vespa tasarım yarışmasında Türkiye’nin duayen reklamcılarının jüri üyeliği eşliğinde Ferco Motor ve Radyo Eksen işbirliğiyle yola çıkan yarışmada, birinci olan Cüneyt Özalp, “Kiss” isimli tasarımıyla Vespa LX 150 motosiklet ve Vespa Academy’i eğitimi kazandı. Cüneyt Özalp tasarımında dünyaca ünlü Hard Rock Grubu Kiss’in fenomen olmuş makyaj stilinden esinlendi ve gerçek bir rock motoru yarattı.

 
Bir başka özgün tasarımcı ve yarışmanın ikincisi olan Züleyha Bozkurt, A-STYLE kask ile Vespa Academy eğitimi kazandı. Art Vespa üçüncüsü olan Ergin Doğanay ise Vespa Academy eğitim ödülünün sahibi oldu. Bu yıl yarışmaya yeni eklenen Radyo Eksen kategorisinde de Seher Kış, kurukafalı özgün bir tasarımla birinci oldu ve iPad Mini 16gb wi-fi siyah kazandı.

 
Katılım katlanarak artıyor!
 
İtalya Piaggio C S.p.a.’nın uluslararası ekibiyle Türkiye’nin duayen reklamcı ve tasarımcıları Atilla Aksoy, Metin Aroyo, Selim Demirdelen, Faika Ergüder, Hakkı Mısırlıoğlu, Derin Sarıyer, Özkan Yurdusev ve Gülşah Güray’ın jüri üyesi olarak bir araya geldiği yarışmada bu yıl reklamcılar ve grafikerlerin yanı sıra güzel sanatlar, endüstri mühendisliği ve mimarlık öğrencilerinin de yoğun ilgisi vardı. Geçtiğimiz yıl 467 tasarımcı tarafından başvuru yapılan yarışmaya bu yıl katılım artarak 970 kişi başvuru yaparken, 113 kişiden de toplam 232 tasarım geldi.

Resimdeki tasarım: Züleyha Bozkurt

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV