Opel ürün gamının tümü elektrikleniyor!

1523
Opel ürün gamının tümü elektrikleniyor!

Opel geniş çaplı elektrifikasyon atağına devam ediyor. Alman markası, 2021’de yüksek satış hacmine sahip segmentlerde pazara toplam sekiz elektrikli araç sunacak.

Opel CEO’su Michael Lohscheller

PSA grubuna dahil Opel, elektrifikasyon atağında ivme kazanıyor. Marka 2024 yılına kadar tüm ürün gamının elektrikli

versiyonlarını pazara sunacak. Opel CEO’su Michael Lohscheller, “2024 yılına kadar tüm ürün yelpazemizi elektriklendireceğiz. Bu yıl Corsa-e ve Grandland X Hybrid4’ten sonra, çok yakında diğer modellerin elektrikli versiyonları gelecek” dedi.

Opel Grandland X Hybrid4

Combo da elektrikleniyor!

Gelecek yıl, Vivaro ticari aracın tamamen elektrikli versiyonları ve Mokka X’in halefi elektrikli Opel ürün gamına eklenecek. 2021’de Combo ve Combo Life’ın elektrikli versiyonları ile birlikte Zafira Life’ın elektrikli versiyonu da pazara sunulacak. Opel’in elektrikli araçları arasına Astra’nın yeni nesline ait elektrikli bir sürümü de eklenecek.

“Opel pazarda mükemmel konuma gelecek!”

Opel CEO’su Michael Lohscheller, markanın elektrifikasyon atağına ilişkin yaptığı açıklamada elektromobiliteye de değindi. Lohscheller; “Bu ürün yelpazesi, bizi gelecekte Avrupa’daki iddialı emisyon hedeflerine ulaşmak için mükemmel bir konuma getirecek. Elektromobilite bu konuda vazgeçilmez bir bileşendir. Rüsselsheim Geliştirme Merkezi’mizde uzun bir süreden bu yana ultra modern ve verimli yanmalı motorlar ve yakıt hücresi araştırmaları yapılıyor. Bu markamızın sürdürülebilir ve her zaman geleceğe hazırlıklı olmasına da önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.