Renault F1 Takımı Kanada Grand Prix’sinden puanla döndü

609
Renault F1 Takımı Kanada Grand Prix’sinden puanla döndü

Renault F1 Takımı, Kanada Grand Prix’sinde Formula 1 FIA 2019 sezonu Dünya Şampiyonası’nın puan sıralamasında ilk çifte derecesini elde etti.

Renault F1 Takımı Kanada Grand Prix’sinde kandini buldu.Daniel Ricciardo, yarışa 4’üncü sıradan başlayarak 8’inci turda pit öncesinde iyi bir zamanlama ile bu sırayı korudu. Nico Hulkenberg ise 7’nci sırada temiz bir başlangıç yaptı ve 16’ıncı turdaki pit stop sonrası geçtiği Red Bull Racing pilotu Pierre Gasly ile arasındaki farkı daha da açmak için yumuşak lastiklerle Ricciardo’dan’ daha uzun süre yarışa devam etti.

“Bundan sonra bu ivmeyi korumamız gerekiyor.”

7’inci sırada başladığı yarışı 7’inci sırada tamamlayan Nico Hülkenberg; yarışa ilişkin görüşlerini anlatırken, kazandıkları ivmeyi sezon sonuna kadar sürdürmeleri gerektiğine dikkat çekerek; “Bugünkü mükemmel takım çalışmasından dolayı memnunuz. Yarış boyunca çok iyi bir tempom vardı, yumuşak lastiklerle dikkatli bir şekilde yarıştım. Buradan mutlu ayrılıyoruz. Bugün otomobilin potansiyelinden tam anlamıyla faydalandık. Bu sonuç, Enstone ve Viry’de ekibin muazzam çalışmasının ödülü, bundan sonra bu ivmeyi korumamız gerekiyor.” dedi.

Daniel Ricciardo zor yarışların adamı olduğunu bir kez daha gösterdi

4’üncü sırada başladığı yarışı 6’ıncı sırada tamamlayan Daniel Ricciardo; ilk Formula 1 yarışını Gilles-Villeneuve Pistinde kazandığını hatırlatarak; “Pistte yapabileceğim her şeyi yaptım ve sonuçtan memnunum. Bu sonuç, bu yılki takım puanlamasındaki ilk çifte derece, aynı zamanda 6’ncı ve 7’nci sıranın büyük önemi var. Takımın bu hafta sonu ile gurur duyması gerekiyor. Takım, ilerlemek için istekli ve kararlı, bu gerçekten cesaret verici.” dedi.

Renault Sport Formula 1 Takım Direktörü Cyril Abiteboul ise yarışa ilişkin şunları söyledi“Bu hafta sonu, kendimize belirlediğimiz hedefi başarabileceğimizin kanıtıydı. Gelecekteki yarışlarda da bu ivme devam etmeli. Daniel’in 6’ncı ve Nico’nun 7’nci olması bizi sezon için cesaretlendiriyor. Genel olarak pilotlar bütün hafta sonu kusursuzdu ve Daniel dün eleme turunda sıra dışıydı.

Takımın geri kalanı her şeyi kusursuz bir şekilde yürüttü, aynı zamanda sezon başında yapılan hataları unutmamak için bize güven verdi. Yapılacak çalışmaların bilincindeyiz ve odaklanmış durumdayız. Bu yarıştan sonra, Fransa Grand Prix’sine doğru ilerliyoruz”