Silverstone 5 yıl daha Formula 1’e ev sahipliği yapmaya devam edecek!

733
f1 british GP

1950’de ilk Dünya Şampiyonası Grand Prix’sine ev sahipliği yapan Siverstone 5 yıl daha Formula 1 İngiliz Grand Prix’sine ev sahipliği yapacak.

Formula 1, British Racing Drivers’s Club ve Silverstone Circuit arasında beş yıl sürecek yeni anlaşma, bu hafta sonu yapılacak olan Formula 1 Rolex British Grand Prix 2019’dan önce, Londra’da dün imzalandı.

F1 Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Chase Carey, “İngiliz Grand Prix’sinin FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası takviminde en azından önümüzdeki beş yıl boyunca kalacağını onaylamaktan gerçekten memnunuz” dedi.

500 milyondan fazla hayran kitlesi var

F1 Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Chase Carey, sözleşmeden sonra yaptığı açıklamada Formula 1’in hayran kitlesine dikkat çekerek, şunları söyledi; “Uzun vadeli bir geleceğe sahip olmak için; sporumuzun tarihi mekanlarını korumak zorundayız. Silverstone Pisti ve Büyük Britanya bu sporun beşiğini temsil ediyor. Bugün Formula 1, beş kıtada düzenlenen ve dünya genelinde 500 milyondan fazla hayran kitlesi tarafından izlenen global bir spor. Hedefimiz bu sayıyı, yeni ülkeleri takvime katarak; ve aynı zamanda Formula 1 geçmişini koruyarak büyütmek. Çünkü bu vizyonumuzun ayrılmaz bir parçası. ”

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışan on takımdan yedisi İngiltere merkezli

İngiltere, mekanik sporlar tarihinde hayati bir role sahip. FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda yarışan on takımdan yedisi İngiltere merkezli, motor sporları ülkeye önemli ekonomik ve teknolojik katkı sağlıyor.