Skoda’nın pick-up’ı Mountiaq, 6’sı kadın 35 öğrencinin eseri

1905
Mountiaq

Son yıllarda tasarım ve yenilikçi ürünlerle öne çıkan Skoda bir yeniliğe daha imza atarak, konsept pick up Mountiaq’ı, Skoda Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yaptırdı.

Skoda Mountiaq

skoda pic-up Mountiaq2014 yılında kurulan Skoda Meslek Yüksek Okulu’ndan 6’sı kadın toplam 35 öğrencinin 2 bin saat süren çalışmasının sonucu meydana çıkan Skoda’nın konsept pick up’ı pratik kullanım ve etkileyici bir tasarıma sahip. Proje süresince öğrenciler dizayn ve teknik bölüm uzmanlarından da destek aldılar.
Geçmişte de benzeri çalışmalar yapan Skoda’nın öğrencileriyle geliştirdiği ilk ciddi konsept olan Skoda Mountiaq’in 2.0 TSI benzinli motoru 190 PS güç üretiyor.

skoda

Zorlu off-road şartları için her şeye sahip

Skoda’nın konseptinde bir çok özellik öğrenciler tarafından geliştirildi. Zorlu off-road şartlarına karşı koyacak özellikleri bünyesinde barındıran Mountiaq, yerden 29 cm yüksekliğe sahip. 17 inç Rockstar 2 jantlara takılan derin sırtlı özel off-road lastikleri Mountiaq’ın iz genişliğini 3 SKODA MOUNTIAQsantim artırdı.

Öndeki özel vinci, yaratıcı ışık efektleri ve Sunset özel portakal rengi boyası… Rahat su geçişleri için hava giriş şnorkeli yüksek tutulmuş. Öğrenciler, aydınlatma tasarımında da özel bir yaratıcılık sergilediler.

Aydınlatmalı yük yatağına ek olarak, radyatör ızgarası, motor kaputu üzerindeki marka logosu ve motor bölmesi de ışık efektlerine sahip.
Ön kapılar açıldığında yere Skoda logosu yansıtıyor. Yeni sis farları ve tavandaki benzersiz ışık çubuğu da öğrenciler tarafından geliştirildi.

+TÜM SKODA HABERLERİ İÇİ