23 Ağustos 2017 Çarşamba

Hamilton Kanada’da rahat kazandı

Kanada’da Hamilton hanesine yeni bir galibiyet daha ekledi. Heyecanlı başlayan yarış, starttan hemen sonra Lewis için oldukça rahat bir tempoda geçti.

11 Haziran 2017 Pazar 23:06
Hamilton Kanada’da rahat kazandı
Cumartesi günü çok çekişmeli geçen sıralama turlarından sonra, pazar günü yarışın da aynı çetin mücadele altında geçmesi bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. İyi start alamayan Ferrariler 4 ve 6. sıraya düştüler. İlk şigandaki Massa ve Sainz’in kazası ise yarışın kaderini belirledi. Bu kaza ile Massa ve Sainz yarış dışı kaldılar. Vettel’in de kanadından bir parça koptu ve ilerleyen turlarda Vettel zorunlu bir pit stop yapmak zorunda kalınca 18. sıraya kadar geriledi.
Ferrari cephesinde bunlar yaşanırken, iyi start alan Verstappen ikinci götürdüğü yarışa motor arızası nedeniyle 11. turda veda etmek zorunda kaldı. Verstappen’in aracı pistten kaldırılana kadar sanal güvenlik aracı uygulamasına geçildi.

Normal uygulamaya dönüldükten sonra Mercedes pilotları Hamilton ve Bottas, 70 turun sonuna kadar ilk iki sırayı kimseye kaptırmadılar.

Son turlar 3. sıradaki Ricciardo için bir hayli zor geçti. Perez, Ocon ve Vettel 3.’lük için elllerinden geleni yaptılar ancak Ricciardo, podyumun 3. basamağını kimseye kaptırmadı. Hamilton’un rahat bir birincilik elde ettiği Kanada GP’sini Bottas ikinci sırada tamamlarken, Ricciardo’nun ardından Vettel dördüncü oldu.

Yarış sonrası genel klasman şöyle oluştu:

Kanada GP’sinden sonra Mercedes takımlarda öne geçerken, Vettel’in pilotlardaki liderliği sürüyor.

Formula1’in bundan sonraki yarışı Azerbeycan’da..

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV