22 Eylül 2017 Cuma

İsabeyli Tırmanma Yarışı yarın

2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı 26 Mayıs Pazar günü Aydın’ın Nazilli ilçesi İsabeyli Beldesi’nde organize ediliyor.

25 Mayıs 2013 Cumartesi 18:26
Bu haber 1035 kez okundu
İsabeyli Tırmanma Yarışı yarın

2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 5. ayağı 26 Mayıs Pazar günü Aydın’ın Nazilli ilçesi İsabeyli Beldesi’nde gerçekleştirilecek. Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenen organizasyon Türkiye Şampiyonası haricinde,  ayrıca mahalli kategoride kayıt yaptıran yarışmacılara da Ege Kupası için puan verecek.

İsabeyli - Çobanlar Köyü arasındaki 6 kilometrelik asfalt parkurda iki çıkış üzerinden yapılacak yarışın teknik kontrolü (25 Mayıs Cumartesi günü) bugün saat 14:00-16:00 saatleri arası Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsabeyli Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Teknik kontrollerin tamamlanmasından sonra, İsabeyli Belediyesi tarafından yapılacak çeşitli aktiviteler ile organizasyon devam edecek. Altı ayrı kategoride yapılacak Şırlan Tırmanma yarışının antrenmanları 26 Mayıs Pazar günü saat 10.00 - 11.30 arasında iki çıkış olarak yapılacak. Yarışın startı ise saat 13.30’da verilecek. Şampiyonaya büyük bir heyecan katacak Şırlan Tırmanma Yarışı´na sezonun en yüksek katılımının olması bekleniyor.

Yerel yöneticiler de Şırlan Tırmanma yarışına büyük destek veriyor. Organizasyon ile ilgili çalışmaları yakından takip eden İsabeyli Belediye Başkanı Kuvvet Erim, parkur boyunca yaklaşık 450 metre uzunluğundaki sert virajlar için geçtiğimiz yıllarda yapılan bariyerlere bu yıl 200 metre daha ekleyebilmek için Nazilli Belediyesi ile ortak çalışmalar gerçekleştirdi. Başkan Kuvvet Erim organizasyonun en iyi şekilde yapılabilmesi için yöredeki firmaların da destek verdiğini halkın da yarışa ilgisinin oldukça fazla olduğunu belirtti.

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV