Tatilinize renk katın: Karavanla Tatil

654
Karavanla Tatil

Yoğun şehir temposundan kaçmak isteyenlere ilaç gibi gelecek Karavanla Tatil, uzmanların da son dönemde sıkça tavsiye ettikleri, hobiden öte adeta yeni tatil trendi oldu.

“Şehir hayatı insanları hasta ediyor.” Belki de günde bir kaç kez karşılaştığınız haber başlıklarından sadece biri… Doktorlar artık reçeteden önce ‘yaşam şeklini değiştir!’ önerisinde bulunuyor. Değiştirelim değiştirmesine de, bu tavsiyeye kaç kişi uyabiliyor.

Şimdi karavan zamanı

En iyi çözüm karavanla tatil

Herşeyin bütçeleri aştığı bir ortamda tatil, çoğumuz için lüks olmaya başladı. Betonlaşan şehirlerde nefes almanın zorlaştığı bir ortamda yürüyüş yapabilecek, bir ormanlık alan bile mumla aranır hale geldi.
İşte tam da burada karavan gerçekten çok güzel bir çözüm. Evinizi yanınızda taşıyorsunuz. İstediğiniz yerde konaklıyor, istediğiniz yerde ya denize giriyor ya da ormanda kamp yapıyorsunuz.
Yine bu konuda uzmanların yaptığı bir araştırma var. Karavanla tatil yapanlar, her şey dahil otellere kapananlara oranla yüzde 78 daha zinde ve yenilenmiş olarak dönüyorlar.

Karavan Turizmi

Turizm Bakanı Karavan Turizmi’nin önünü açmalı

Bugün çoğu insan imkan olsa, düşünmeden karavan alacak durumda. Ancak Türkiye bu konuda da çok geriden geliyor. Düşünün Türkiye’de artık bir otomobil fuarı bile yapılamazken, her yıl Eylül başında Almanya Düsseldorf’ta yapılan Karavan fuarına 75 ülkeden yüz binlerce ziyaretçi geliyor. Yüzlerce karavan kulübü var. Ülkemizde ise 1966 yılında kurulan Türkiye Kamp ve Karavan Derneği kısıtlı imkanlarıyla çabalıyor. Türkiye’de karavana ulaşmakta kolay değil. Üretim yapan bir kaç firma haricinde bu konuda ciddi bir yatırım da yok.

En iyi çözüm karavanla tatil
Aslında olay biraz da Turizm Bakanı’nda bitiyor. Karavan Turizmi deyip geçmeyin. 4 mevsim bu konuda haraketlilik sağlanabilir. Hem karavan kulüplerine, hem karavan üreticilerine, hem de yurt dışından getirilecek karavanlara ÖTV ve KDV konusunda destek olunmalı.Çünkü Türkiye’nin dört bir yanı Karavan Turizmi’ne çok uygun.

Karavanda tatil

Türkiye’nin en iyi 10 Karavan kampı

Eğer karavanla tatilin keyfini çıkarmak istiyorsanız işte size Türkiye’nin en iyi 10 Karavan kampı Listesi.
1-Kaş Camping
2-Ada Camping Cunda
3-Artvin-Borçka
4-Yedigöller
5-Kapadokya Kaya Camping
6-Hisarönü Evcan Camping
7-Önder Camping Kuşadası
8-Aryaka Orman Kampı
9-Gargara Kamp Asos
10-Azmakbaşı Camping