Turkish Pucetti Racing pilotu Razgatlıoğlu iyi başladı

467
Toprak Razgatlioğlu

Turkish Pucetti Racing pilotu Toprak Razgatlıoğlu İngiltere Donington Park’taki Superbike Dünya Şampiyonası’nın sekizinci yarışına iyi başladı.

Cuma günü, Toprak Razgatlıoğlu bir kez daha şampiyonluğun yıldızlarından biri olduğunu kanıtladı ve yapılan birleşik serbest antrenmanlarda üçüncü sırayı alarak, ilk sırayı alan sürücünün sadece 0,042 saniye gerisinde kaldı.

Cumartesi sabahı bulutlu bir hava ve hafif yağmurun ardından pist iyice ıslandı. Islak zeminde Toprak, son serbest antrenmanını tamamladı. Pist koşulları dikkate alındığında, hiçbir sürücü kendi zamanını geliştirmedi. Doğal olarak da sıralamalar değişmedi, Türk pilot üçüncü sırayı korudu.

Topraklıoğlu bugun yapılacak yarışta podyum hedefliyor…

Süperpole seansında Toprak 7. sırayı aldı

Sabahın erken saatlerinde, Superpole başladı. Seans yağmurla başladı. Pistin her yeri ıslaktı. Yağmur durduğunda, pist kurumaya başladı. Toprak ve ekibi pistin tamamen kurumasını beklemeyi tercih etti. Genç Türk pilot, seansın bitiminden birkaç dakika önce piste çıkıp ciddi bir hızlı tur attı ve yedinci zamanın sahibi oldu. Razgatlıoğlu, bugün yapılacak yarışa 7. sıradan başlayacak.