Yarış araçlarının sağ koltuğunda pistte drift heyecanı yaşama fırsatı

582

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılacak Türkiye Drift Şampiyonası’nın ilk yarışında  izleyiciler yarış araçlarının sağ koltuğunda pistte drift heyecanını yaşayabilecek.

2019 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın ilk yarışı 28 Nisan Pazar günü Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda PWR Balata, RedBull.com, Motul sponsorluğu ve Spor Toto, PowerFM katkıları ile gerçekleştirilecektir.

27 Nisan Cumartesi günü en iyi 16 belirlenecek

Yurt dışından da konuk sporcuların katılacağı yarış, 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak idari ve teknik kontrol ile başlayacak. Aynı gün gerçekleştirilecek olan antrenman ve sıralama turlarının ardından en iyi 16 belirlenecek.

Drift yarışı ne zaman!

Motor güçleri 700 beygire kadar ulaşan otomobillerin katılacağı yarışma 28 Nisan Pazar günü saat 10:00-12:00’de antrenman turları ile başlayacaktır.

Saat 12:00-13:00’de pilot tanıtım seremonisinde seyirciler pilotları ve drift otomobillerini yakından tanıma fırsatını elde edecek, sporcularla sohbet edip imzalı posterlerini alabilecek, gün içerisinde Apex Masters resmi Instagram sayfasından düzenlenecek olan Drift Taksi çekilişi ile yarış araçlarının sağ koltuğunda pistte drift heyecanını yaşayabilecekler.

TÜM SPOR HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ