23 Ağustos 2017 Çarşamba

Yağız ‘Bosphorus Rally’ye hazır!

15 Haziran 2012, 21:29
Yağız ‘Bosphorus Rally’ye hazır!
Haber Merkezi
Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, 33. İstanbul Rallisi’nde genel klasman ikincisi olarak Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Türkiye ayağı olan “Bosphorus Rally”e moral depoladı!..

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan 33. İstanbul Rallisi’nde aldığı ceza nedeniyle genel klasman birinciliğini kıl payı Luca Rossetti’ye kaptıran Yağız Avcı, yarış sonrasında İstanbul Rallisi’ni Oto Aktüel’e değerlendirdi...

“Yağız, İstanbul Rallisi’nde ikincilik ve üçüncülük kupası sizin takıma geldi. Bunu bekliyor muydunuz?”

- Castrol Ford Team Türkiye ve biz pilotlar olarak toprak zeminde Fiestalar ile olan tecrübelerimiz çok daha fazla olduğu için kendimize güvenimiz tamdı ve hızlı olacağımızı biliyorduk.

“Etap zamanlarına baktığımızda; senin çoğunda best time yaptığını görüyoruz. Luca Rossetti’ye birincilik kupasını nasıl kaptırdın?”

- 33.İstanbul Rallisi tek güne yayıldığı için fiziksel olarak daha zorlayıcı olacağı belliydi, tabi bir de sıcak hava etkisi… Henüz ilk etaba giderken lastik havalarını kontrol edelim vs derken dalgınlığımıza geldi sanırım ve hakem masasına zamanında yetişemeyerek 1 dakika geç girdik. Bu da bize 10 saniye ceza getirdi. Yarışın başında bu çok iyi olmadı tabi ama rallide olabilecek şeyler. Müthiş bir mücadeleydi, özellikle de son lup. Böylece sezonun ilk toprak rallisinden güzel bir sonuçla ayrıldık, tabi kazansak daha iyi olurdu ama kısmet değilmiş.

“Co pilotunla yakaladığınız uyum nasıl? Takımın genel performansı hakkında ne düşünüyorsun?”

- Co-pilotum Bahadır Gücenmez yüksek konsantrasyonla hatasız not okudu ve Castrol Ford Team Türkiye olarak takım arkadaşlarımla çok iyi bir yarış çıkardık. Hem takımlar da hem de pilotlar da çok iyi puanlar topladık. Ekibimiz çok iyi çalıştı, Fiesta S2000 toprakta mükemmeldi ve Pirelli lastiklerimiz de çok iyi performans gösterdi. Rakiplerimiz her zaman ki gibi çok hızlıydı ve çok iyi mücadele ettiler. Buradan tekrar tebrik ediyorum ve şanssızlık yaşayan ekiplere de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese de teşekkürler. Şimdi sırada ERC Bosphorus Rally var ve hedef bir basamak üstü…

“Sana Bosphorus Rally’de başarılar ve bol şans diliyoruz...”

Ford Fiesta S2000 otomobiliyle iyi bir performans sergileyen Avcı, İstanbul Rallisi’nden kazandığı puanlarla Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 3’üncü sıraya yükseldi.

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV