22 Eylül 2017 Cuma

Gefco Türkiye 10 yaşında!

Hem yurt içinde hem de uluslarası olarak lojistik, Gefbox sistemi, deniz ve havayolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığı, araç dağıtımı, gümrük ve vergi müşavirliği alanlarında faaliyet gösteren Gefco,Türkiye'deki onuncu yılını düzenlediği bir organizasyonla kutladı.

13 Haziran 2012 Çarşamba 12:06
Bu haber 1494 kez okundu
Gefco Türkiye 10 yaşında!
Organizasyon çerçevesinde gerçekleştirilen basın toplantısında Gefco Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa, Gefco Grup Başkanı ve CEO'su Yves Fargues ve Gefco Uluslarası Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Christian Zbylut, Türkiye'de geçen 10 yılın değerlendirmesini yaparak Gefco'nun gelecek hedeflerini anlattılar.

"2011'de 117 bin otomobil rekoru kırdık"
Fulio Villa Gefco Türkiye'nin otomotiv lojistiği konusunda son derece iyi bir yıl geçirdiğini belirterek; “2011 yılında otomobil lojistiğinde 117 bin rekoru kırdık. Türkiye'deki otomotiv lojistiği sektöründe %13'lük pazar payımız var." dedi.
Yves Fargues Gefco'nun Doğu Avrupa'da son derece hızlı bir büyüme gerçekleştirdiğini ifade ederek Gefco Türkiye'yle ilgili şunları anlattı; "10 yıl önce çalışmalara başladığımız zaman Türkiye'nin önemli bir otomobil üretim ülkesi olduğuna inanmıştık. Biz otomotiv sektöründe yoğunlaştığımız için Türkiye'de yer almaya karar verdik. Global Gefco için Türkiye son derece stratejik noktalarda yer alıyor."

"Her gün 5 bin tır Türkiye'den Irak'a gidiyor"
Konuyla ilgili Christian Zbylut; "Türkiye'yi uluslararası geçiş noktası olarak kullanmaya çalıştık. Gefco olarak biraz daha doğuya bakmayı tercih ettik. İran ve Irak'da yoğunlaştık. Kuzey Irak Erbil'de ofis kurduk. Şimdiden çok büyük bir gelişme elde ettik. Her gün 5 bin tır Türkiye'den Irak'a gidiyor. Önümüzdeki dönemde Dubai'ye gidip oradaki çalışmamızı gerçekleştireceğiz. Pek çok araç Avrupa'dan Mersin limanına geliyor ve buradan da Irak'a gidiyor. Bu noktada da Türkiye bizim için stratejik önem taşıyor." dedi.
Christian Zbylut, Gefco Türkiye'yi şu sözleriyle değerlendirdi; "Geçtiğimiz senelerde inişler çıkışlar yaşadık. Ancak her zaman bunlar olur. Uzun vadede baktığımız zaman Türkiye bize gelişim potansiyeli sunuyor. Biz Gefco olarak organik büyüme modelini uyguluyoruz. Öncelikle eksiklikleri tespit ediyoruz ve hızlı şekilde bir yapı oluşturuyoruz. Ülkenin ihtiyaçlarını tespit ettikten sonra da kalite çerçevesinde ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz."

"Gefco Türkiye öğretmenlik vazifesi görüyor"
Ayrıca Zbylut, Gefco Dubai'nin açılmasının ardından Gefco Türkiye'nin pozisyon değişikliği yaşayıp yaşamayacağıyla ilgili "Gefco Dubai'nin açılmasıyla Gefco Türkiye'nin konumu daha da güçlenecektir. 10 yıl önce Gefco Türkiye küçücük bir bebekti. Şimdi bebek olmaktan çıktı ve olgunlaştı. Gefco Türkiye'deki bilgi birikimi bize Dubai'de ve Umman'da yardımcı olacak. Mühendis ekibimiz Türkiye'de. Bu noktada Gefco Türkiye öğretmenlik vazifesi görüyor. Gefco Türkiye'nin geleceği hakkında hiç şüphe duymuyorum. Türkiye, gelecek dönemde Global Gefco için çok daha önemli bölgesel rol oynayacak." diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Fulio Villa müşterilerine en geç 48 saat içinde teslimat garantisi verdiklerini, Gefco Türkiye’nin 2011'i son derece gösterişli geçirdiğini beliterek " 2004 yılında İkitelli lojistik merkezini Türkiye'de pazara sunduk. 2007 yılında Bursa Tofaş'ta araç lojistiği merkezi şubemizi açtık. 2009 yılında yedek parça dağıtım modelini değiştirmemiz gerektiğini gördük. Ankara'dan tüm Anadolu'ya dağıtım gerçekleştirdik.” dedi.

Ayrıca Villa, Gefco’nun 2009 yılında özellikle Mersin’de çalışmalar yapmaya yoğunlaştığını, 2011 yılında da Irak temsil ofislerini açtığını söyleyerek, markanın Türkiye’de çok büyük bir deneyim kazandığını aktardı.
 


 

Anahtar Kelimeler: Gefco, Türkiye, 10 Yıl, Ldjistik

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV