22 Eylül 2017 Cuma

Türklerin çok parası olursa...

Türk vatandaşlarına “Elinizde sınırsız para olsaydı ve sadece kalite odaklı karar verseydiniz” neleri seçerdiniz diye soruldu. İşte sonuçlar...

22 Haziran 2014 Pazar 17:45
Bu haber 1870 kez okundu
Türklerin çok parası olursa...

İsviçre merkezli Uluslararası Onaylama Derneği GmvH - ICERTIAS tarafından yapılan araştırmaya göre Türk vatandaşları, sınırsız paraya sahip olmaları durumunda sadece kalite odaklı karar verirlerse otomobil olarak BMW’yi seçiyor.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ve 15 yaş üzeri 1200 kişinin katıldığı ankette; tüketicilerin, daha iyi yaşama ve harcadıkları para karşılığında, daha yüksek kaliteyi talep etme hakları olduğu konusuna dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Anket sonuçlarına göre ortalama bir Türk vatandaşının elinde sınırsız parası olsaydı ve yalnızca kalite odaklı karar verseydi, BMW kullanır, Metallica, Manga ya da Tarkan konserlerine gider ve en çok FC Barcelona’nın futbol karşılaşmalarını izlerdi.

 

 Kalite deyince akla ilk otomobil geliyor

QUDAL - Quality DEEPMA Araştırması’na göre en iyi kalite denilince Türk insanının aklına gelen ilk şey, “genel olarak otomobiller”

 Ankette, “Kendi tecrübe ve fikirlerinize göre Türk pazarında en iyi kaliteyi sunan aile otomobili ismini belirtin” sorusuna katılımcıların çoğu BMW yanıtını verdi.    

 “Dünyada kesinlikle en kaliteli müzik gurubu hangisidir?” sorusuna katılımcıların çoğu “Metallica” diye cevap verirken, dünyada en kaliteli müzik sanatçısı ve şarkıcısı kategorisinde ise ilk sıraya  “Rihanna”yı koydu.

 Futbol oyuncusu Ronaldo, “Türk insanının aklında en kaliteli sporcu” olarak 1 numarayı alırken, FC Barcelona ise hangi spor olduğuna bakılmaksızın “dünyadaki en kaliteli spor kulübü” oldu.

 

En iyi Türk spor kulübü Fenerbahçe

Kalite konusu kişi, proje ve kuruluş vb. ile ilgili olduğunda ise katılımcılar, en iyi Türk spor kulübü kategorisine yine spor dalına bakmaksızın futbol kulübü Fenerbahçe’yi yerleştirirken, Arda Turan ise Türkiye’deki en kaliteli sporcu kategorisine koyuldu.

 En kaliteli Türk müzik grubu olarak Türk katılımcıların çoğu Manga’yı seçerken, Türkiye’deki en kaliteli şarkıcı kategorisinde ise Tarkan yer aldı.

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV