23 Ağustos 2017 Çarşamba

Yılın Traktörü Bursa'da görücüye çıktı

13 Ekim 2015, 12:27
Yılın Traktörü Bursa'da görücüye çıktı
Haber Merkezi

13. Bursa Uluslararası Tarım Fuarı başladı. Fuarda çok sayıda firma yeni ürünlerinin tanıtımını yaparken; TürkTraktör’de standında Case IH ailesinin yeni ürünü olan Case IH JXB serisini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Fuarda sergilenen Case IH marka traktörlerle ilgili bilgi veren Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; “Case IH markasıyla sunduğumuz makinelerde çiftçilerimizi hem en iyi teknik özelliklere hem de en şık görünüşe sahip traktörlerle bir araya getirmeyi kendimize amaç edindik. Dünyada en modern tarımın uygulandığı ülkelerde kulanılan teknoloji ve ürünleri, CASE IH markalarıyla aynı anda Türk çiftçisiyle de buluşturuyor olmak ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı” dedi.

Özdemir, fuarda tanıtımını yaptıkları ürünlerle ilgili olarak da şunları anlattı: “Case IH olarak görücüye çıkan yeni modellerimiz, fuar ziyaretçileri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Özellikle çok uzun zamandır merakla beklenen, Case IH ailesinin en yeni üyesi, yerli bahçe traktörü Case IH JXB, ilk kez Bursa Uluslararası Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluştu. Modern tasarımı, ideal ölçüleri ve yüksek teknolojisi ile önemli bir boşluğu dolduracak olan Case IH JXB yerli bahçe traktörünü, JX 65B, JX 75B ve JX 90B modelleriyle Türk tarımının hizmetine sunmuş olmaktan dolayı çok gururluyuz.

Buna ek olarak, Puma 230 CVX Platinum Edition’ ile traktörde ‘güç ve şıklığın’ bir arada sunulabileceğini gösteriyoruz. Türkiye’nin en güçlü motoruna sahip sahip traktörü Magnum 380 CVX  ise Case IH’in alanındaki uzmanlığını bir kez daha kanıtlıyor.  CASE IH’in yenilikçi, ‘premium’ marka vizyonuyla üretilen makinelerini, önüzümdeki dönemde de çiftçilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.”

Avrupa’da “Yılın Traktörü” ve “Yılın Makinesi” seçilen Case IH Magnum 380 CVX  de Bursa’daydı

“CASE IH’in yenilikçi, ‘premium’ marka vizyonuyla ve ürün ile hizmetlerin sürekli olarak iyileştirilmesi ilkesiyle geliştirilen ve Türkiye’nin en yüksek beygir ve tork gücüne sahip traktörü Magnum 380 CVX, sadece Avrupa’da değil bütün dünyadaki çiftçiler için geçerli ve efektif bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Yüksek güç ve ekonomi denildiğinde ilk akla gelen traktör Magnum 380 CVX bunu güçlü ve ekonomik motoru ve kademesiz (CVT) transmisyonu ile sağlıyor. Magnum 380 CVX; zor şartlar altında 380 HP nominal güçten 435 HP güce kadar çıkabilen, 1850 Nm tork üreterek kendini kanıtlamış Tier 4B egzoz emisyon değerindeki motoru ile sınıfında yeni standartları belirliyor. 

Kademe ve vites geçişi olmadan sarsıntısız bir şekilde çalışarak debriyaj kayıplarını ortadan kaldıran ve yakıt tasarrufunu maksimuma çıkartan Sürekli Değişken (CVT) transmisyon sistemi, 0,03 km/h gibi düşük hızları kullanıcısına sunuyor. Standart olarak sunulan ve kumanda konsolunda bulunan tek bir tuşa basarak devreye alınabilen ön aks süspansiyonu ve 3155 mm değerine sahip arttırılmış dingil açıklığı  toprağa tutunmayı arttırarak traktörün çekiş gücünü yükseltiyor. 

Case IH Magnum380 CVX bir otomobil kadar sessiz kabin içi, kullanılması kolay 8 farklı fonksiyona kumanda etme imkanı sunan çok fonksiyonlu kumanda kolu, renkli dokunmatik ekranı ile kullanıcısının uzun saatler boyunca kesintisizce çalışmasını sağlıyor.

Yeni Case IH Magnum380CVX model traktörler üstün teknik özellikleri ve ödüllü tasarımı ile büyük işletmelerin beklentilerini şimdiden karşılıyor.

GAZETE MANŞETLERİ

300x250

ARŞİV