1 Kg’dan daha hafif 15 inç dizüstü bilgisayar

3283

Acer yeni Swift 5 dizüstü bilgisayarı duyurdu. 15 inç ekrana sahip Acer Swift 5, 1 kg’dan (2,2 lbs) daha hafif olan kasasıyla sürekli seyahat edenler için ideal. Windows 10 işletim sistemini ve en yeni Intel® Core™ işlemcileri kullanan Swift 5, olağanüstü performans ve gün boyu süren pil ömrü sunuyor.

İzleme deneyimini en üst düzeye taşıyor

Swift 5’in Full HD IPS1 dokunmatik ekranının 5,87 mm’lik (0,23 inç) ultra ince çerçeveleri, ürünün %87,6 gibi inanılmaz bir ekran gövde oranına sahip olmasını sağlayarak izleme deneyimini en üst düzeye taşıyor. Swift 5’te yer alan Acer Color Intelligence™ teknolojisi gama ve doygunluk ayarlarını gerçek zamanlı ayarlayarak ekran renklerini ve parlaklığı renklerde kayma ya da aşırı doygunluk oluşturmadan optimize ediyor. Acer BluelightShield teknolojisi ise uzun süre kullanımda ekranın yaydığı mavi ışık seviyesini düzenliyor.

Swift 5, üst ve alt kısımda yer alan ultra hafif magnezyum lityum alaşımı ve avuç içi bölgesine ekstra sağlamlık katan magnezyum alüminyum alaşımı gibi gelişmiş malzemeler kullanılarak üretildi. LED arka aydınlatmalı klavye sayesinde kullanıcılar seyahat halindeyken tüm gün ve hatta gece bile verimli çalışabiliyor.

Tüm gün süren pil ömrü

Gücünü en son Intel® işlemcilerden alan Acer Swift 5, tüm gün süren pil ömrüyle olağanüstü hızlı bir deneyim sunuyor. Swift 5’te yer alan Intel® Wireless-AC 9560; yayın, paylaşım, konferans ve oyun deneyimini geliştiren 2×2 802.11ac kablosuz Gigabit performansı sunuyor.

1 TB’a kadar SSD depolama ve 16 GB’a kadar DDR4 bellek sayesinde yüksek hız sağlayan sistem; bir adet USB 3.1 Type-C Gen 2 girişi (10 Gbit/sn veri aktarımı, güç dağıtımı ve görüntü çıkışına destek verir), iki adet USB 3.1 Type-A girişi (biri cihaz kapalıyken şarj etme özelliğine sahip), bir adet HDMI çıkışı ve SD kart okuyucuyla geniş bağlantı seçenekleri sunuyor. Swift 5, parmak izi okuyucusu ile desteklediği Windows Hello sayesinde kullanıcıların hesaplarına çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yapmasını sağlıyor.