1974 model Fiat 126p Tom Hanks için yeniden hayat buldu

2631

Polonyalı bir hayranın başlattığı kampanyaya PPG de destek olunca 1974 model Fiat 126p yeniden hayat bularak Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks’e 61’inci doğum günü hediyesi olarak armağan edildi.

Bir seyahatinde gördüğü Fiat 126p ile sosyal medya hesabından “Yeni arabam, çok heyecanlıyım” mesajıyla paylaştığı fotoğraftan ilham alarak başlatılan kampanyayla, eski bir Fiat 126p model araç yenilenerek 61’inci doğum gününde aktöre hediye edildi. Kampanya süresince toplanan yardımlar ise Polonya’nın Bielsko-Biala Çocuk Hastanesi’nin ihtiyaçları için bağışlandı.

Tom Hanks’in Fiat 126p ile yaptığı paylaşım her ne kadar tesadüf olsa da yapılan yardımın Polonya’nın Bielsko-Biala şehrindeki bir çocuk hastanesi için olması özel bir önem taşıyor. Fiat 126p, 20’nci yüzyılın başlarında Fiat çatısı altında Polonya’da, Bielsko-Bieala şehrinde üretilmesi nedeniyle pek çok Polonyalı için halen özel bir yere sahip. Tom Hanks’in bir Polonya gezisinde otomobille paylaştığı fotoğraftan ilham alan hayranı, kendisine yeni bir Fiat 126p hediye etmek için başlattığı kampanyayla birkaç hafta içinde topladığı bağışların ardından PPG’nin de desteğiyle aracı Tom Hanks’e hediye etti.

Otomobil, Polonya’dan uçakla California’ya gönderilirken, Los Angeles’taki Polonya Konsolosluğu’nda araçla poz veren ünlü aktör, “California yollarında bu araçla kaç kilometre yapabilirim emin değilim ancak bir tornavida ve kadın kemeriyle tamir edebileceğimi düşündüğüm için içim rahat” diyerek hem hayranına hem de işbirliği yapan herkese teşekkür ettiği bir mesaj paylaştı ve hastaneye bağışta bulunduğunu açıkladı.