2018 Yılının en iyi elektrikli otomobili seçildi

1979

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Nissan Leaf, İngilizlerin ünlü dergisi tarafından ‘2018 Yılının En İyi Elektrikli Otomobili’ seçildi. Nissan’ın xStorage sistemi ise ‘Teknoloji Ödülü’ne layık görüldü.

Nissan Leaf satışa sunulduğu günden bu yana almış olduğu ödüllere bir yenisini daha ekledi. 2011 yılında yollara çıkan ilk nesil de dahil olmak üzere bugüne kadar uluslararası alanda toplam 114 ödül alan Nissan Leaf, son olarak ‘2018 Yılının En İyi Elektrikli Otomobili’ seçildi. Yeni Nissan Leaf, İspanya’da gerçekleştirilen ‘Nissan Electric Ecosystem Experience’ kapsamında Avrupa basınına tanıtıldı.

Ayrıca, Nissan’ın geri dönüştürülmüş pilleri kullanarak enerji depolama imkanı sağlayan xStorage sistemi de ‘Teknoloji Ödülü’ne layık görüldü.

Nissan Avrupa Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Philippe Saillard, ödülle ilgili yapmış olduğu değerlendirmede: “Yeni Nissan Leaf, dünyanın en gelişmiş ve en erişilebilir yüzde100 elektrikli aracı. Böylesine önemli bir ödül aldığımız için çok mutluyuz. Bu, tarih boyunca satışa sunulan diğer elektrikli araçlardan daha keyifli, daha heyecan verici ve daha fazla bağlanabilir özelliklere sahip bir otomobil.