Renault F1 Takımı, 2019 Formula 1 Kanada Grand Prix’si için hazır!

1795
Kanada Grand Prix

Renault F1 Takımı, 2019 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın yedinci yarışı olan Kanada Grand Prix’sine iddialı gidiyor.

Şasi ve motorla ilgili şikayetleri değerlendiren Renault F1 Takımı‘nın teknik ekibi, hem şasi üzerinde yapılan iyileştirmelerde hem de güç ünitesinde hatırı sayılır ilerlemeler kat ettiklerini açıkladı.
Takımın sorumlusu Cyril Abiteboul, Daniel Ricciardo’nun Monaco’da güvenlik aracı bölümüne kadar iyi performans gösterdiğine dikkat çekerek“Sadece yarışın sonucuna bakarsak, o yarışın teknik açıdan tam hikayesini elde edemeyiz. Ricciardo’nun daha iyi bir sonuç elde etmesi için potansiyel vardı, ama olmadı. Şasi üzerinde sürekli iyileştirmeler, güç ünitesinde kat ettiğimiz ilerlemeler cesaret verici. Şimdi Kanada’ya odaklandık”dedi.

Nico Hulkenberg“Genel performansı en üst düzeye taşıyacağız”

Kanada GP’sine ilişkin şasi Teknik Direktörü  ise şu değerlendirmeyi yaptı,”Kanada Grand Prix’si güce duyarlı bir yarış, ancak doğru dengeyi bulmak başarının anahtarıdır. Uzun düzlüklerin ortasında bazı şiganlar var. Montreal için bir kaç aerodinamik ve mekanik ayar deneyeceğiz. Ana odak noktamız, her farklı öğenin uyum içinde çalışmasına Danniel Ricciardoodaklanmak olacaktır. Şu anda ihtiyacımız olan genel performansı en üst düzeye çıkarmak.”

Pilotlar ne dedi?

Nico Hülkenberg: “Kanada Grand Prix’sinin olduğu hafta sonunu çok seviyorum. Atmosfer harika, şehir gerçekten harika ve Kanadalı taraftarlar harika bir atmosfer yaratıyor. Montréal, Formula 1’i her zaman kucaklamıştır. Kanada yarışı, kalıcı bir pistin ve onu eşsiz kılan bir adaya dayalı bir sokak parkurunun bir karışımı. Araçlarımız bu pistte güzel bir şekilde akıyor: uzun düzlükler, hızlı virajları heyecan verici.”

Daniel Ricciardo: “Kanada ayağı heyecan verici. Parkur, genellikle sık kullanılmadığı için ilk aşamada biraz kirli. Kanada, 2014’te ilk Formula 1 yarışımı kazandığım yer. Onun için, Kanada her zaman benim için unutulmaz bir yer olacak. Yarışı kazandığım yıl altıncı sıradan start aldım. Ama iyi savaştım ve kazandım. Bu yarışta da tüm gücümü ortaya koyacağım! ”
_____________________________________
+Tüm Formula 1 Haberleri
+Formula 1 ‘de puanlama nasıl yapılıyor!
+Felaketlerin yakasını bırakmadığı Formula 1 pilotu Niki Lauda