2019 Türkiye Ralli Şampiyonası Ege Rallisi ile başlıyor

1572
Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olan Ege Rallisi, bu sene 12-13-14 Nisan tarihlerinde 29. kez ralli severlerle buluşuyor.

Obel Cıvata’nın sponsor olduğu 29. Ege Rallisi’ne katılan ekipler, Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Zafer Vatansever Ralli Kupası olmak üzere 3 ayrı şampiyonada puan kovalayacaklar.

Seferihisar Pazar Yeri alanının servis alanı olarak kullanılacağı rallide, Beyler 1 etabı ve Beyler 2 etabını koşacak araçlar, ilk günü seyirci özel etabı ile tamamlayacaklar. 2. gün ise Çatalca, Maden, Gödence köylerinin içinde olduğu Zafer Vatansever, Euphoria Aegean ve İbrahim Talda etapları ile yarış heyecanı doruğa ulaşacak.

Kayıtlar tamamlandı…

6 takımın mücadele edeceği yarışa; Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 26, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda 10, Zafer Vatansever Ralli Şampiyonası’nda 26 olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 62 otomobil 124 sporcu katılımı gerçekleşecek.

Zafer Vatansever Ralli Kupası

Bugüne kadar Yusuf Aramacı, Renç Koçibey ve Ali Sipahi adlarıyla anılan amatör ralli kupası bu sezon, geçtiğimiz kasım ayında kaybettiğimiz ve sporumuza büyük hizmetleri bulunan duayenlerden Zafer Vatansever anısına düzenleniyor. Zafer Vatansever’in adı 2019 Zafer Vatansever Ralli Kupası ile hayat buluyor.

107,25 km özel etap olmak üzere toplamda 258,78 km yapılacak bu yarışın programı ve dokümanlarına http://www.eosk.org.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.