2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali bu hafta sonu

2698
Daf 2019 sürücü yarışması

Avrupa’nın en iyi kamyon sürücüleri 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali için bir araya geliyor. Final’de Türk kamyon sürücüsü de yarışacak.

DAF’ın partnerleri olan Goodyear ve Dekra tarafından desteklenen yarışın mottosu “En iyisi ol, En iyi sürücü ol.” Karşılaşmanın amacı ise beceri gerektiren ve zahmetli bir iş olan kamyon sürücülüğünü teşvik etmek. Mart-Eylül ayları arasında Türkiye’nin de dahil olduğu 30 ülkeden binin üzerinde aday en iyi kamyon sürücüsü seçilebilmek için yarışmaya katıldı.

2019 DAF Ulusal Sürücü Yarışması Ağustos’ta yapıldı

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’na katılabilmek için adayın, her damla yakıttan maksimum performansı almayı, yükü güvenli olarak taşımayı trafiğin yoğun zamanlarında bile zamanında teslimi etmeyi ve araçlarını en iyi durumda tutmayı bilmesi gerekiyor. Sürücünün yol bilgisi ve ticari araçların kullanımı konusundaki bilgisi de değerlendirilen online kayıt sürecinin ardından seçilen sürücüler bulundukları ülkelerdeki ulusal final karşılaşmasına katılmak için davet ediliyorlar. Türkiye’de Ağustos ayında gerçekleşen 2019 DAF Ulusal Sürücü Yarışması’nda Turhan Öz birinci olarak Lüksemburg’ta yarışmaya hak kazanmıştı.

18 sürücü, tüm hünerlerini ortaya koyacak

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali Eylül ayının sonunda yapılacak. Kendi ülkelerindeki ulusal DAF Sürücü Yarışmalarını kazanan 18 sürücü, sürücülük yeteneklerini, yol güvenliği konusundaki farkındalıklarını ve ulaşım sektörü konusundaki bilgi birikimlerini gösterme fırsatı bulacaklar. Finalistleri, kendilerini yenilikçi ve zorlu koşullarda test etmek amacıyla tasarlanan iki günlük final karşılaşmasında, ödüllü DAF kamyonlarını kullanırken göreceğiz. Tüm bu mücadeleler ise Goodyear’ın yeni nesil FUELMAX GEN-2 ve KMAX GEN-2 lastikleriyle gerçekleşecek.

Sürüş konusunda uzman olan kişilerden oluşan jüri, her finalisti araç ve lastik konularındaki teknik bilgileri, eko-sürüş, yol güvenliği becerileri, manevra kabiliyetleri ve yarışmacıları diğerlerinden ayıran önemli alanları baz alarak değerlendirecek. Bu değerlendirmeleri başarıyla geçen sürücü, 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’nın kazananı olacak.

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali Goodyear’ın Colmar-Berg’deki (Lüksemburg) test sahalarında düzenlenecek. Final karşılaşması için kullanılacak Formula 1 testinden geçmiş olan ve 3.960 metre uzunluğundaki bu yolda, binek ve kamyon lastiklerinin ıslak ve kuru zeminlerdeki tasarruf ve performansı test ediliyor.. Final yarışında katılımcılar Goodyear’ın sahasında dokuz farklı teknik ve sürüş hakimiyeti uygulamasına katılacaklar.