2019’un otomobil rengi: Altın Bronz Sahara

1525
axalta-shara

Göz kamaştıran Sahara, otomobil tasarımcıları ve otomobil modifiyecileri için sıcaklık, lüks ve sağlamlığı bir araya getiriyor.

Axalta, ‘Yılın Otomotiv Rengi’ tarihinde ilk defa üretim tesisleri ve satış sonrasına yönelik özel araç tasarımı için bir boya sergiliyor. Altın bronz tonuna sahip Sahara, özellikle global düzeyde genişleyen kamyon ve SUV pazarı olmak üzere her boyutta araç için sıcaklık, zenginlik ve gücü yansıtırken, siyah çatılı olmak üzere iki renk kombinasyonunda ana renk olarak da kullanılabiliyor.

Radiant Red (2015), Brilliant Blue (2016), Gallant Gray (2017) ve StarLite’ın (2018) ardından Sahara, Axalta’nın beşinci Yıl Rengi seçildi. Sedefli beyaz renge sahip StarLite, otonom araç tartışmalarıyla boya teknolojisini tanıştırdı. Geliştirme aşamasında olan Axalta renklerinin otonom sensörler tarafından okunabilirliği test edilmekte ve Sahara’nın da görünebilirlik için formüle edildiği anlaşılıyor.

Axalta’nın global otomotiv üreticileri için formüle edilmiş ChromaDyne™ serisi renkli boyalarından doğan Sahara, Axalta’nın Global Otomotiv Renk Popülarite Raporu’nda vurgulanmış olan sıcak gölgeler için kısmen global trendlerden esinlenilmiş. Sarı/altın rengi araçlar en çok Hindistan ve Çin’de popülerken, kahverengi/bej rengi araçların popülaritesi Kuzey Amerika’da diğer bölgelere kıyasla daha fazla artmış.

Axalta Global Renk Pazarlama Yöneticisi Nancy Lockhart, “Axalta’da otomobil tasarımcılarının vurgulu çatı ve darbeler olmak üzere iki tonlu seçeneklere yöneldiğini gözlemliyoruz. Kitlesel özelleştirme söz konusu olduğunda, Sahara, bu premium seçenekler için ana renk olarak işlev görebilir” şeklinde düşüncelerini ifade etti.