2025 yılında dünyadaki her altı araçtan biri elektrikli olacak

3678

2016’da, dünya çapında rekor sayıda EV (Elektrikli Araç) satışı gerçekleşti ve büyümenin devam etmesi bekleniyor. 2025 yılı ile birlikte dünyadaki her altı araçtan birinin elektrikli olacağı tahmin ediliyor.

Elektrikli araçlara olan talebin artması ile birlikte tüketiciler; elektrikli araçların şebekeye sorunsuz ve verimli bir şekilde entegre olması, daha güçlü bir enerji erişilebilirliği ve aynı zamanda daha yeşil ve doğayla uyumlu enerji kullanımı talep ediyor.

Dünyadaki her altı araçtan biri elektrikli olacak

Bu talep doğrultusunda elektrikli araç (EV) kullanımında hızlı bir büyüme söz konusu. 2016’da, dünya çapında rekor sayıda EV satışı gerçekleşti ve büyümenin devam etmesi bekleniyor.

2025 yılı ile birlikte dünyadaki her altı araçtan birinin elektrikli olacağı tahmin ediliyor. Artan talebin elektrik kurumları için büyük bir fırsat olduğunu belirten Schneider Electric Enerjiden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frederic Abbal, “Dünyanın geleceğini şekillendiren teknolojilerden biri de elektrikli araçlar olacak. EV’lerin şarj istasyonlarına ve diğer temel güç altyapılarına ihtiyacı var ve EV’ler, yenilenebilir güç kaynaklarından enerji sağlamak ve yoğun olmayan zamanlarda şarj edilirken enerji kullanımını en üst seviyeye çıkarmak için elektrik kurumlarına bağlı olacak. EV’ler bu ihtiyaçlar nedeniyle, elektrik kurumlarının iklim değişikliği hedeflerini ilerletirken, müşteri odaklı, daha verimli, temiz, dijitalleşmiş bir enerji sistemine katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Renault Trucks’ın elektrikli kamyonları satışa çıkıyor

2018 Yılının en iyi elektrikli otomobili seçildi

PSA pazara 40 elektrikli model sunacak, ABD pazarını ise Opel ile vuracak

Ferrari de elektrikli araç üretecek