30. Ege Rallisi için hazırlıklar tamamlandı

1327

Bu hafta sonu 30. kez koşulacak olan Ege Rallisi’nin basın toplantısı Ege Perla Alışveriş Merkezi’nde bulunan Katina Restaurant’da gerçekleşti. Kulüp yöneticilerinin ve sporcuların katıldığı 30. Ege Rallisi basın toplantısına yerel ve ulusal basının ilgisi büyüktü.

Ralliye 79 aracın kayıt yaptırdığını belirten Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) Başkanı Özer Yüce 30. Ege Rallisi ile ilgili olarak; “104,20 km.’si özel etap olmak üzere toplamda 254,68 km.’nin koşulacağı ve 79 araç ile 158 sporcunun rekor katılımıyla heyecan dolu bir ralli bizleri bekliyor. Organizasyonda sponsorların ve kamu kurumlarının desteklerinin büyük payı var. Bu sporun gelişimine ve organizasyonun gerçekleşmesine katkılarından dolayı desteği olan Egemot Otomotiv, Williams High Performance Car Care, İtek Bisiklet, 9Derece Arge Otomotiv, Euphoria Aegean Resort&Thermal, Teos Marina, Salados, Ege Deniz ve PowerApp’a teşekkür ederiz” dedi.

Toplantıya katılan Yarışma Sportif Direktörü Ömer Yüce parkura ve organizasyona ait sportif detaylar verirken organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emekleri bulunan Ege Otomobil Sporları Ailesine, destekçi kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. TOSFED Sportif Direktörü Murat Kaya ise; rekor katılımdan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Ege Rallisi’nin öneminden de bahseden Kaya, hava koşullarının rallide derecelere etkili olabileceğinin altını çizdi.

Basın toplantısına; sponsor marka temsilcilerinin yanı sıra Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takip eden yarışçılardan BC Vision Motorsport takımından Buğra Banaz ve Ogün Onat, Castrol Ford Team Türkiye’den pilot koçu Murat Bostancı, pilot Ali Türkkan, Clio Rally Trophy Turkey’den Tuncer Sancaklı’nın yanı sıra Şevki Gökerman Ralli Kupası’nı takip eden Ayhan Germirli ve Erkan Yanıkoğlu da katıldı.

Yarış programı…

Organizasyon, 16 Ekim Cumartesi günü 12:00’da ralli merkezi Euphoria Aegean Resort & Spa önünden araçların start almasıyla başlayacak. Rallinin ilk gününde ekipler Beyler özel etabını iki kez geçtikten sonra, saat 18.15’ten itibaren günü kapalı parkta noktalayacaklar.

Ralli’nin 2. Günü 17 Ekim Pazar sabahı 09.00’da direksiyon başına geçecek olan ekipler; Çatalca, Maden, Gödence köylerinin içinde olduğu ve ikişer kez geçecekleri Zafer Vatansever, Euphoria Aegean ve Egemot etaplarında ter dökecekler. Saat 16.00’da Sığacık’ta yer alan Teos Marina’daki finiş podyumunda düzenlenecek kupa töreni ile organizasyon sona erecek.