33 Milyon Euro’luk yatırım ile geleceğe hazırlanıyor!

1396

Fransa Lyon’da üretim yapan Renault Trucks, Saint-Priest’te ekolojik bir Ar-Ge merkezi inşa ediyor. 2021’in ilk yarısında tamamlanması planlanan yeni Ar-Ge merkezi, 11.300 m2‘lik bir alana sahip olacak.

Bu merkez, Renault Trucks ve Volvo Group tarafından başlatılan 5 yıllık bir projenin parçası olacak. Bu özel Ar-ge merkezi ile markayı yeniliklere hazırlamak ve şirketin uzmanlığını mümkün olan en iyi koşullarda tek bir yerde bir araya getirmek amaçlanıyor.

Renault Trucks ve grubun diğer markalarına yönelik projeler geliştirmek için çeşitli departmanlar, tamamen yeniden tasarlanmış ve düzenlenmiş bu tesiste yan yana çalışacaklar.

Eko tasarım, iş yerinde konfor ve maliyet optimizasyonu: Yüzde 100 Iyon üretimi

Yeni bina, sürdürülebilir geliştirme uzmanı (ETAMINE) tarafından desteklenen ARCHIGROUP firması tarafından inşa edilecek. Fransız yasalarının gerektirdiğinden yüzde 25 daha az enerji tüketecek yeni merkez, Yüksek Kaliteli Çevre standardı (NF HQE Sürdürülebilir Binalar için Çevresel Sertifika) altındaki en son ve en katı kuralara göre tasarlanmakta.

Bu projenin hayata geçmesinde 33 milyon Euro’luk yatırımı optimize etmek için, sadece satın alma maliyetleri değil bakım, enerji, sarf malzemeleri ve atık yönetimi de dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsü dikkate alınıyor.

Ar-Ge merkezinin2021’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.