Bentley 2017 yılında ödüle doydu!..

1666

Ödüller konusunda yine başarılı bir yıl geçiren İngiliz lüks markası Bentley 2017 boyunca dünya genelinde 20’den fazla ödül kazandı.

Ödüller, şirketin iç pazarı olan İngiltere’den Avrupa, ABD ve Çin’e kadar birçok ülkede bulunan, çok çeşitli önde gelen yayınlardan ve sektör kuruluşlarından geldi.

YENİ CONTINENTAL GT BAŞARILI BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

Eylül ayında IAA Frankfurt fuarında yapılan lansmanından bu yana, yeni Bentley Continental GT ‘Yılın GT’si’, ‘En İyi Lüks Otomobil’ ve ‘En İyi Gran Turismo Spor Otomobil’ dahil olmak üzere dört global ödül kazandı.

Yeni Continental GT’yi mühendislik konusundaki derinliği nedeniyle öven yayınevi, ‘Yılın GT’si’ unvanı verdiği otomobili “kesinlikle gezegenin en mükemmel GT otomobillerinden biri” olarak tanımladı. Otomobilin yol hakimiyeti özellikle takdir edilerek, bunun otomobilin “alengirli engellerin arasından sıyrılıp geçmesini her zamankinden de kolay hale getirdiği” belirtildi.

Interior Design Magazine, yeni Continental’in tarzını aynı şekilde takdire değer bularak, saygın ‘Yılın En İyisi’ ödülleri kapsamında ‘Otomotiv Genel Tasarımı’ ödülünü verdi.

Yeni Continental GT’ye ödül veren diğer yayınlar arasında Robb Report Germany (‘En İyi Gran Turismo Spor Otomobil’) ve Çin’in Target dergisi (‘En İyisi Lüks Oto’) bulunuyor.

BENTAYGA BAŞARILI SERİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bentley Bentayga iki yıl önce pazara çıktığından beri sektör ödülleri toplamaya devam ediyor. Sadece bu yıl yedi ödül kazanan Bentayga Bentley’in de 2017’de en çok ödül kazanan modeli oldu.

Dünyanın bu ilk lüks SUV’si Robb Report tarafından ‘Yılın SUV’si’ seçildi. Editör Robert Ross ödülü şöyle yorumladı: “Uçmanın en güzel şekli ‘özel’ uçmaksa, Bentayga genel anlamdaki havacılığın dört tekerlekli karşılığıdır. Bentley’in Bentayga modelinin açık ara lider olduğu gerçeğini görmezlikten gelmek imkansız.”

Bu yılın dikkate değer bir başarısını da ‘Yıldız Ödülünü’ (Star Award) alan Bentayga Diesel elde etti.

Bentayga ayrıca Wheels Middle East tarafından ‘Yılın Lüks SUV’si’ seçildi ve Ortadoğu’da yılın Otomobili ödüllerinde ‘En İyi Büyük Premium SUV’ ödülüne layık görüldü.

 ÖDÜLLÜ MULSANNE VE ÇALIŞMAK İÇİN HARİKA BİR YER

Bentley’in amiral gemisi olan Mulsanne, 2017’de, GQ’nun ‘En İyi Sürücüsüz Otomobil’ ödülü dahil olmak üzere dört global ödül kazandı.

Walpole, Bentley’i ‘Yılın Lüks Üreticisi’ ilan ederken, merkezi Crewe’da bulunan şirket, Önde Gelen İşverenler Enstitüsü tarafından ‘En İyi İşveren’ seçildi. Bentley’in çıraklık programı da, üçü Yeni Mezunlar Ödüllerinden (School Leavers’ Awards) olmak üzere dört ödül kazandı.