Motorlu Taşıtlar Vergisi için yeni düzenleme

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama: Motorlu Taşıtlar Vergisi zammı makul bir rakama çekilecek...

5269

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Bakanlar Kurulumuz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı bir rakama, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı. Bu konuda Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a görev verdi” dedi.

MTV düzenlemesi

Bekir Bozdağ, Motorlu Taşıtlar Vergisinde artış öngören düzenlemeye ilişkin yeni bir çalışma olup olmayacağına ilişkin olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya ilişkin değerlendirmelerinin bulunduğunu anımsattı.

Farklı kesimlerden de değerlendirmelerin yapıldığını belirten Bozdağ, “Bütün bunlar Bakanlar Kurulumuzda ele alındı. Netice olarak Bakanlar Kurulumuz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı bir rakama, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı. Bu konuda Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal Bey’e görev verdi. Naci Bey bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları bitirdikten sonra konuyu, ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak ve konu Plan Bütçe Komisyonu müzakeresi sırasında yapılan bu iyileştirmeye göre revize edilecektir” diye konuştu.