Mercedes Benz, A-Serisi L Sedan’ı Auto China 2018’de tanıttı

2944

Mercedes-Benz, 4 Mayıs 2018 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan ve Pekin’de gerçekleştirilen Auto China 2018’de iki önemli modelin yeni versiyonu da dahil toplam 10 yenilikle gövde gösterisi yapıyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi L Sedan ve yenilenen Mercedes-Benz C-Serisi Sedan’ın uzun dingil mesafeli versiyonu Çin’de ilk kez sergileniyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi L Sedan geniş yaşama alanı, MBUX bilgi ve eğlence sistemi ve S-Serisi seviyesinde sürüş destek sistemleriyle öne çıkıyor. Markanın kompakt sınıftaki en yeni gövde tipi olan A-Serisi Sedan’ın fuarda tanıtılan uzun dingil mesafeli versiyonu yalnızca Çin pazarı için üretilecek.

Mercedes Benz Çin’de neler sergiliyor

Mercedes-Benz, Auto China 2018’de ayrıca altı farklı otomobilin daha Asya lansmanını gerçekleştiriyor. Bu modeller; Mercedes-Benz G-Serisi, Mercedes-AMG G 63, Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC Edition, Mercedes-Benz CLS, E-Serisi Cabriolet, Mercedes-Maybach S 680.

Türkiye’ye ne zaman gelecek

Sedan’ın diğer pazarlardaki müşterilerin beklentilerine uygun kısa dingil mesafeli versiyonunun da yılın ikinci yarısında sunulması planlanıyor. Türkiye’de ise yeni A-Serisi Sedan’ın Aralık 2018’de satışa sunulması öngörülüyor.