7’den 70’e herkes hafta sonu Üsküdar’a davetli…

16863

Üsküdar Belediyesi, bu hafta sonu “Mutluluktan uçuran” bir etkinliğe imza atmaya hazır. Etkinlik festival kapsamında düzenlenecek Drone festivali aracılığıyla İstanbullulara bambaşka bir deneyim yaşatacak. Eğitmenlere drone ve VR deneyimi sunulacak festivalde, katılımcılar drone yarışlarına, co-pilot olarak katılma şansı yakalayacaklar. Festivalde yarışacak pilotlar ve eğitmenler 3 yılda 100’ün üzerinde yarışa ve etkinliğe katılmış sporcu lisanslı pilotlardan oluşuyor.

Dev ekranlardan canlı yayınların yapılacağı festivalde; teknik eğitimler verilerek, drone simülatörü, 3D maker, segway deneyim parkuru yaratılacak. TDL’nin ulusal ve uluslararası 50 pilot ve 25 Eğitmeninden oluşan ekip hünerlerini gençlere gösterecek. Festivalde robotik kullanma ve yarışları ile teknolojinin ulaştığı son nokta da deneyimlenebilecek.


30 Kasım Cumartesi günü saat 10.30’da başlayacak festival bir sonraki gün de devam edecek. Festival tüm hafta sonu boyunca saat 10.30 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.


Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla, 30 Kasım Cumartesi günü, saat 10.30’da Çavuşdere Kapalı Spor Salonu’nda başlayacak festivale tüm İstanbullular davetli…