Akıllı telefonlar seyahat etmenin en önemli aracı haline geliyor

33128

Bosch, ortak araç kullanımı projesini hayata geçiriyor. Günlük yaşamda araç paylaşımını sağlayan bir uygulama ile işe gidip gelenler artık ortak araçla syahat etme imkanı bulacak. Konuya ilişkin Bosch Yönetim kurulu üyesi Dr. Markus Heyn: “Akıllı telefonlar seyahat etmenin en önemli aracı haline geliyor” dedi.

Bosch, ortak araç kullanımı projesi için Detroit’te kurulu bir Amerikan start-up şirketi olan Splitting Fares Inc.’i (SPLT) satın aldı. SPLT, şirketlerin, üniversitelerin ve belediye kurumlarının çalışanlarına ortak araç kullanımı hizmetlerini sunmalarını sağlayan bir platformu işletiyor. Bu B2B yaklaşımı özellikle işe gidip gelenler için tasarlanmış. SPLT, işyerlerine veya okula giderken aynı rotayı paylaşan kişiler arasında bağlantı kurmak üzere bir uygulama kullanıyor. Bir algoritma, ortak araç kullanımını için en iyi bileşimi bulup en hızlı rotayı hesaplıyor. Burada amaç trafik sıkışıklığını azaltmak ve günlük yolcuğun daha rahat geçmesini sağlamak.

SPLT 2015 yılında kuruldu ve 140 bin kişiye hizmet sunuyor

SPLT 2015 yılında kuruldu. Hâli hazırda, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Almanya’da yaklaşık 140.000 kullanıcı bu hizmetten yararlanıyor. Bosch yönetim kurulu üyesi Dr. Markus Heyn, “SPLT ile büyüyen mobilite hizmetleri alanındaki portföyümüzü genişletiyoruz.” dedi.

Ağa bağlı mobilite hizmetleriyle, Bosch çift haneli rakamlarla büyüme kaydetmeyi hedefliyor.

Heyn şunları da ekledi: Akıllı telefonlar giderek seyahat etmenin en önemli aracı hâline geliyor. Karayolu kullanıcılarını ve taşımacılık yöntemlerini birleştirmek esnek ve çok yöntemli mobiliteyi mümkün kılıyor. Birkaç saniye içerisinde herkes nasıl seyahat etmek istediklerine karar vererek gereken rezervasyonları yapabiliyor.

SPLT eş kurucusu ve CEO’su Anya Babbitt ise şunları söyledi: “Bu sürdürülebilir ve uygun fiyatlı bir mobilite hizmetiyle insanların A noktasından B noktasına ulaşma şeklini temelden değiştiriyoruz.”

Otomotivde ihracatın şampiyonları belli oldu

Artık otomobilinizle konuşabileceksiniz, hem de Türkçe…

Zaman kazanmak için: Ağa bağlı park etme

Yeni fren diski ile fren tozları yüzde 90 azalıyor