Akünün ömrünü ve performansını artıran teknoloji Türkiye’de

36792

Akü üretiminde dünyada sayılı ülkede var olan Transfüzyon Teknolojisi, Türkiye’de sadece ülkemiz otomotiv sanayinin köklü kuruluşlarından AKO Grup bünyesinde yer alan AKO Akü tarafından sunuluyor.

Transfüzyon Teknolojisi, 8 milyon TL’nin üzerindeki yatırımla Çankırı’da yer alan üretim tesisinde devreye aldı.

Akünün ömrünü uzatan ve son kullanım gününe dek yüksek performans sunan Transfüzyon Teknolojisi, aynı zamanda üretim maliyetlerine getirdiği iyileşme sayesinde, ihracat alanında rekabet gücüne de katkı sağlıyor.

Yüzde 28 daha uzun akü ömrü, ömür boyu yüksek kullanım performansı

Akü üretiminde teknolojinin zirvesi kabul edilen Matrix Press (Punch) ve Kaizen Tüneli üretim modelleriyle üretim yapan Türkiye’nin tek üreticisi AKO Akü’nün, 2019 yılı başından itibaren, Transfüzyon Teknolojisi’ni de seri üretimde devreye alarak, öncü konumunu daha da pekiştirdiğini belirten AKO Akü Genel Müdürü Dr. Hulki Büyükkalender, “Ar-Ge ve ekipman alanında 8 milyon TL’nin üzerinde yatırım ve 3 yıla yayılan çalışmalar sonrasında başarıyla devreye aldığımız ve 2019 yılı başından itibaren seri üretimde kullanmaya başladığımız Transfüzyon Teknolojisi, akünün ömrünü yüzde 28’e varan oranda uzatıyor ve son güne dek, ‘super power’ olarak tabir edilen yüksek performansta kullanım sağlıyor. Tüketicilerimiz, artık bu avantajlara sahip olacak” dedi.