Alfa Romeo 30 yıl aradan sonra Formula1’e geri döndü

2195

FCA (Fiat Chrysler Automobiles)’in bünyesinde yer alan İtalyan prestij markası Alfa Romeo 30 yıl aradan sonra Formula1’e geri döndü.

Alfa Romeo, Sauber F1 takımı ile İsviçre’de ortaklık sözleşmesi imzaladı. 2018 sezonunda artık Formula1 yarışlarında Alfa Romeo da yer alacak.

Sauber’e sınırsız teknik destek verecek

2018’de Sauber artık Alfa Romeo renklerini taşıyacak. Bütün teknik ve ticari desteğin Alfa Romeo tarafından verileceği Sauber’in 2018 hedefi, ilk sıralarda yer almak olacak.

Takımın adı Alfa Romeo Sauber oldu

FCA CEO’su Sergio Marchionne imza töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Sauber F1 takımı ile yapılan bu anlaşma, Alfa Romeo markasının yeniden şekillendirilmesinde önemli bir adımdır ve 30 yılı aşkın bir süreden sonra Formula1’e geri dönmekten son derece memnunuz. Giulia ve Stelvio ile yeteneklerini sergileyen Alfa Romeo mühendisleri ve teknisyenleri, şimdi bu deneyimi Sauber F1 ekibine sunma fırsatı bulacak. Aynı zamanda Alfa Romeo taraftarları, eşsiz efsanevi spor tarihine sahip, heyecan verici yeni bir bölüm yazmaya kararlı olan bir otomobil üreticisine bir kez daha destek olma fırsatı bulacak.”

“Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nı birlikte başarıyla taşıyacağız.”

Sauber Holding AG Yönetim Kurulu Başkanı Pascal Picci ise, “Alfa Romeo’yu Sauber F1 Takımı’na hoş geldiniz diyerek memnuniyetle karşılıyoruz. Alfa Romeo, Grand Prix yarışlarında uzun bir başarı öyküsüne sahiptir ve bu uluslararası üne sahip şirketin motor sporlarının zirvesine dönmek için bizimle çalışmayı seçmesinden ötürü gurur duyuyoruz. Bir otomobil üreticisi ile yakın işbirliği yapmak, Sauber Grubu’nun teknoloji ve mühendislik projelerini daha da geliştirmesi için büyük bir fırsattır. Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nı birlikte başarıyla taşıyacağımızdan eminiz. Ortaklığın uzun ve başarılı olmasını bekliyoruz” dedi.