Alfa Romeo Racing ORLEN Takımı Abu Dabi’de ilk 10 için yarışacak

3762
Alfa Romeo Racing F1

Formula 1 2020 sezonu Abu Dabi’deki yarışla son buluyor. Gelecek için hazırlanan takımlardan Alfa Romeo Racing ORLEN sezon boyunca iyileştirme ve geliştirme konusuna odaklandı. Alfa Romeo, Abu Dabi’de iki pilotuyla birlikte ilk 10 içinde yer alma hedefiyle start alacak.

Alfa Romeo Racing ORLEN Takımı, Kimi Raikkonen ve Antonio Giovinazzi ile belki bu sezon beklentilerden uzak bir yerde sezonu noktalıyor. Ancak takımın asıl amacı zaten 2021, hatta 2022’ye hazırlanmak. Dünyanın en zorlu ve en pahalı arenası olan Formula 1 yarışlarında sürekli araştırma, iyileştirme ve geliştirmelere yatırım yapmak gerekiyor. Alfa Romeo da son iki sezondan bu yana bunu yapıyor. Abu Dabi’de Q3’e kalamayan takımın Başkanı ve Sauber Motorsport CEO’su Frédéric Vasseur, sıralama sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Elimizden gelenin en iyisini yapmak bize bağlı”

“2020 sezonunun son sıralama turlarında gelecek çabalarımızı tamamlamak bizim için iyi bir sonuçtu. Doğrudan rakiplerimizin ölçüsüne sahip olduğumuzu ve savaşabileceğimizi görmek gerçekten olumluydu. 2. bölümde olmak, ancak elbette 1. bölümde bir araba kaybetmek ve 3. bölümde yer almamak hayal kırıklığı yaratıyor. Antonio ve Kimi için çok dengeli bir sıralama mücadelesi oldu ve sonunda hem bugün hem de sezon boyunca üstünlüğü elde eden Antonio oldu. Muhtemelen son yarışta, puanlar için savaşmak yolunda iyi bir şansımız olduğunu düşünüyorum. İlk onda finiş görmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak bize bağlı.”

Kimi Raikkonen: Son sektörde kaldırıma çarptım ve zamanımı mahvettim!

Yılların tecrübesi Kimi Raikkonen ise sıralama turlarına ilk bölümde veda etti. Raikkonen’in değerlendirmesi şöyle: “Araba iyiydi. Ama birinci bölümdeki son turum harika değildi. İlk bölüm tamamdı ama son sektörde bazı kaldırımlara çarptım ve zamanımı mahvettim. Şimdi yarışta iyi bir iş çıkarmamız gerekecek. Yarış hızımızın iyi olacağına eminim.”

Antonio Giovinazzi: En hızlı turumun silinmesi üzücü

Alfa Romeo’nun İtalyan pilotu Antonio Giovinazzi ise silinen tur zamanına isyan ederek, görüşlerini şöyle sıraladı: “İkinci segmentteki en hızlı turumun silinmesi üzücü, çünkü çok hızlıydım; biraz dışarı sarktım diye tur zamanım silindi. O yüzden Q3’e kalamadım. Son zamanlarda arabayı geliştirdiğimizin işaretini alıyoruz. Şimdi yarışta neler başarabileceğimize bir bakalım. Hedefimiz iyi bir ilk tur atmak ve puan için mücadele etmek.”