Alfa Romeo Racing ORLEN: Olmak istediğimiz yerden uzaktayız!

3949
Alfa Romeo Racing ORLEN: Olmak istediğimiz yerden uzaktayız!

F1’de Ferrari motoru ile yarışan eski adı Sauber, şimdinin Alfa Romeo Racing ORLEN’i bir türlü beklenen performansı piste taşıyamıyor. İşte takım patronu ve pilotların değerlendirmesi.

Takım geçtiğimiz sezon bir geçiş süreci planı uyguladı. Bu sezon en azından ilk üçü zorlayacak ekiplerin arasında olması beklenirken; özlenen performanstan uzak sonuçlar alan Alfa Romeo Racing ORLEN, motivasyonunu kaybetmemeye çalışıyor.

Alfa Romeo Racing ORLEN

Vasseur: Hala olmak istediğimiz yerden uzaktayız!

Takım patronu sıralama turları sonrasında yaptığı açıklamada, içinde bulundukları durumu ve gelecek planlarını özetledi. Alfa Romeo Racing ORLEN Takım Şefi ve Sauber Motorsport AG CEO’su Frédéric Vasseur; “Hala olmak istediğimiz yerden uzaktayız, ancak doğru yöne doğru ilerliyoruz. Antonio ve Kimi’nin turları, Kimi’nin son turdaki trafik hariç, olabilecekleri kadar iyiydi. Şimdi görevimiz bu başlangıç ​​noktalarını daha iyiye dönüştürmek!.. Pazar günü yarış tempomuz cumartesi günü sıralama turlarında gösterdiğimizden çok daha iyi olacak! Bu yüzden ilk onda yer almamızı sağlayacak fırsatları en üst düzeye çıkarmamız gerekiyor” dedi.

Kimi Raikkonen: Takım olarak üzerinde çalışmamız gereken noktalar var!

Alfa Romeo Racing’in tecrübeli Fin pilotu Kimi Raikkonen‘in sıralama turları sonundaki görüşleri şöyle: “Araba bu hafta sonu daha güçlüydü, iyi bir his yaşadım ve yol tutuşu iyiydi, ama yine de bir şeyleri kaçırdığımız açık. Start dizilişinde biraz daha önde olabilirdim ama son turda trafiğe takıldım, ancak doğru söylemek gerekirse sonuç yine de çok farklı olmazdı. Takım olarak üzerinde çalışmamız gereken şeyler var, bir iyileştirme yaptık ancak bu yönde ilerlememiz gerekiyor. Yarışın sonucu ilginç olmalı… Daha iyi olmamızı bekliyorum ve ilk on içinde yer almak için savaşmalıyız.”

Alfa Romeo Racing 2020

Antonio Giovinazzi: Yarışta iyi bir başlangıç ​​yapmaya çalışacağız

Alfa Romeo’nun genç İtalyan pilotu Antonio Giovinazzi ise şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıla göre birkaç adım ilerideyiz… Elbette yapacak çok işimiz var, ama diğerlerine biraz daha yakınız ve doğru yönde ilerliyoruz, bu da bize çok fazla motivasyon sağlıyor. Q1’deki turumdan çok memnunum, olabildiğince iyi olduğunu düşünüyorum ama Q2 için yeterli değildi. Önceki yarışlarda olduğu gibi, yarış hızımız biraz daha iyi görünüyor, bu yüzden bazı puanlar için savaşma şansımız olduğunu düşünüyorum. Yarışta iyi bir başlangıç ​​yapmaya çalışacağız, iyi bir mücadele vereceğiz ve ne olacağını göreceğiz.”