Alfa Romeo Racing, yeni Formula1 aracını sundu

2535

Geçtiğimiz sezonu Sauber ile bir kaynaşma yılı şeklinde geçiren Alfa Romeo, 2019 Formula1 takvimine damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Önce takımın adını değiştirdiler. Alfa Romeo Sauber F1 Takımı, Alfa Romeo Racing oldu. Ardından yeni pilotlar: Kimi Räikkönen ve Antonio Giovinazzi…Yani Iceman ve Giovi…

Kimi yine 7 numara ile yarışacak; Kimi’nin kullanacağı aracın adı Stelvio, Giovi’nin ise Giulia isimli aracı 99 numara ile kullanacak. Alfa Romeo Racing C38‘in yeni rengine gelince!.. Bildiğimiz geleneksel Sauber ekibinin klasik renkleri beyaz ve mavi ile Formula1 tarihinin efsane markası Alfa Romeo’nun ikonik kırmızı ile birleşti. Şimdi daha havalı ve daha seksi oldu.

Peki ya yeni teknik özellikler? Takım Sorumlusu Frederic Vasseur ve Teknik Direktör Simone Resta hiçbir ayrıntıya girmek istemiyorlar. Espiri ile karşık, “Diyelim ki kış aylarını İsviçre Alpleri’nde kayak yapmak yerine zamanımızın tümünü Alfa Romeo Racing C38 için kullandık” demekle yetindiler.

 Frederic Vasseur, “Güzel sonuçlar için mücadele etmeyi dört gözle bekliyoruz”

Alfa Romeo Racing Takım Direktörü ve Sauber Motorsport CEO’su Frederic Vasseur, C38’in daha güçlü ve daha agresif olduğuna dikkat çekerek; “Ekibimizin her üyesinin önemli bir parçası olduğu çalışmaların sonucu olan bir otomobil olan Alfa Romeo Racing C38’in alacağı güzel sonuçlar için sabırsızlanıyorum. C38 ile önümüzdeki şampiyonada ilerleme kaydetmeyi ve güçlü sonuçlar için mücadele etmeyi dört gözle bekliyoruz ” dedi.

Simone Resta, “iddialı hedefler belirledik”

Alfa Romeo Racing Teknik Direktörü Simone Resta, iddialı hedefler belirlediklerinin altını çizerek, “Geçen yıl takıma katıldığımdan beri, her cephede ilerici bir büyüme gördüm ve bu kış mevsiminde tamamlanan sıkı çalışmanın sonucunu, 2019 Formula1 aracımız, yeni Alfa Romeo Racing C38’i görmekten çok memnun oldum. Departmanlar iyi iş birliği yapıyor ve tüm ekip aynı yönde ilerliyor… Bu sezon için, özellikle aerodinamik bakış açısıyla, düzenlemelerde önemli bir değişiklik getiren iddialı hedefler belirledik ve önümüzdeki iki hafta içinde, Melbourne’daki ilk Grand Prix’den önce yapılacak testlerde alacağımız sonuçları dört gözle bekliyoruz” dedi.

PİLOTLAR NE DEDİ:

Kimi Räikkönen (araç numarası 7): Aracımız harika görünüyor. Şık, tasarımı güzel. Olumlu olan bu takımı desteklemek için birçok ortak katıldı ve bize inandıkları için teşekkür ediyoruz. Şimdi gelişmeleri takip etmeyi ve C38 hakkında daha fazla şey öğrenmeyi dört gözle bekliyorum. İki hafta boyunca yapılacak testlerle aracı yakından tanıyacağız.”

Antonio Giovinazzi (araç numarası 99): Bence güzel bir araç- tasarımı harika, çok temiz ve renklerini çok sevdim. Formula1’deki ilk kendi arabam ve benim için çok özel bir şey bu. Bizi destekleyen sponsorlar ve ekibimize duydukları güven için çok teşekkür ediyoruz. Bu hafta ilk defa C38’i test etmeyi dört gözle bekliyorum. ”