Alfa Romeo Stelvio 2018 Yılının En İyi Yeni Otomobili ödülünü aldı

2148
Alfa Romeo Stelvio'ya hayat veren 2,0 litre hacmindeki çift turbo beslemeli benzinli motor, 280 HP güç ve 400 Nmtork üretirken, 8 ileri otomatik şanzımanla işbirliği yapıyor.

Alfa Romeo tarihinin ilk SUV modeli Stelvio, İtalya’nın prestijli otomobil dergisi Quattroruote tarafından düzenlenen yarışmada, 2018 yılının“En İyi Yeni Otomobili Ödülü”ne layık görüldü.

Stelvio, bu yıl 18’incisi düzenlenen yarışmada, okuyucu oylarının yüzde 34,2’sini toplayarak 12 farklı otomobili geride bıraktı ve önemli bir başarıya daha imza attı.

Hakiki “Alfa ruhu”nun bir SUV vücudunda dışa vurması

Fiat Chrysler Automobiles EMEA COO’su Alfredo Altavilla tarafından teslim alınan “2018’in En İyi Yeni Otomobili Ödülü” aynı zamanda Stelvio’nun dünya genelinde geniş bir kitleye hitap ettiğinin de bir göstergesi oldu. Hakiki “Alfa ruhu”nu bir SUV vücudunda dışa vurmasıyla öne çıkan Stelvio, Euro NCAP beş yıldız notuna sahip model eşsiz bir güvenliğe sahip olduğunu da ortaya koyuyor.Ayrıca, Stelvio Quadrifoglio’nun Almanya’nın efsanevi pisti Nürburgring’deki tur rekorunu kırmasıyla birlikte “pistlerdeki en hızlı SUV” unvanının sahibi olmanın da haklı gururunu yaşıyor.

Stelvio, premium SUV segmentinde dengeleri değiştirdi

Türkiye’de 2,0 litrelik 280 HP güce sahip turbo beslemeli benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulan Alfa Romeo’nun tarihindeki ilk SUV modeli Stelvio, premium SUV segmentinde dengeleri değiştirecek tasarım özellikleri, sürüş dinamikleri, verimli ve güçlü motoru ve teknolojik donanımlarıyla ön plana çıkıyor. Alfa Romeo Stelvio’ya hayat veren 2,0 litre hacmindeki çift turbo beslemeli benzinli motor, 280 HP güç ve 400 Nmtork üretirken, 8 ileri otomatik şanzımanla işbirliği yapıyor. Gücünü dört tekerleğe birden aktarabilen Q4 adlı 4×4 sistemiyle donatılan Stelvio, sınıfının en iyi değerine imza atarak 0’dan 100 km/s hıza tam 5,7 saniyede ulaşıyor. Son hızı 230 km/s olan 2.0 litre benzinli Alfa Romeo Stelvio, 100 km’de ortalama 7,0 litre yakıt tüketiyor.

Foto Galeri | Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Alfa Romeo 30 yıl aradan sonra Formula1’e geri döndü