Alfa Romeo yeni yıla İngiltere’den aldığı ödüllerle başladı

1577
alfa-romeo

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, İngiltere’de düzenlenen “Yılın Otomobilleri 2019” yarışmasında, 2019 yılının “En İyi Performans Otomobili” seçildi. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio ise kendi klasmanında “En İyi Spor SUV” ödülüne layık görüldü.

Alfa Romeo’nun dinamik orta sınıf sedanı Giulia, yeni yıla ödülle girdi. düzenlenen ve yılın en iyilerinin seçildiği “Yılın Otomobilleri 2019”da, Giulia Quadrifoglio “Yılın Performans Otomobili” ödülünü almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıl da aynı yarışmada “Yılın Spor Otomobili” ödülünü alan Giulia’nın sportif kardeşi Stelvio Quadrifoglio ise çok zorlu bir rekabetin galibi olarak “60 Bin Sterlin Üzeri En İyi Spor SUV” ödülüne layık görüldü.

Alfa Romeo Giulia

Türkiye’de 2.0 litre 280 HP ve 2.9 litre 510 HP kombinasyona sahip 2 farklı motor seçeneğiyle tercih edilebilen Giulia motor tipine göre Veloce ve Quadrifoglio adı verilen iki ayrı versiyon ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

Alfa Romeo Stelvio

Stelvio QVAlfa Romeo tarihinin ilk SUV modeli olan Alfa Romeo Stelvio’nun ateşli Quadrifoglio versiyonu 50:50 ağırlık dağılımı, kompozit karbon fiber malzemelerle üretilen hafif karoseri ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle dikkat çekiyor. Ferrari’nin teknoloji ve mühendislik deneyimi ile geliştirilen Stelvio Quadrifoglio’da, 2.9 litre, Twin-Turbo V6 motor görev alırken, tam 510 HP’lik güç üretiyor. Premium SUV segmentinde dengeleri değiştirecek tasarım özellikleri, dinamik sürüş karakteri ve güçlü motoruyla dikkat çeken Stelvio Quadrifoglio, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,8 saniyede ulaşıyor.

Alfa Romeo Stelvio; Quadrifoglio versiyonunun yanı sıra Türkiye’de 2,0 litrelik 280 HP güce sahip turbo beslemeli benzinli Veloce motor seçeneğiyle de satışa sunuluyor. Stelvio’nun Veloce versiyonuna hayat veren 2,0 litre hacmindeki çift turbo beslemeli benzinli motor, 280 HP güç ve 400 Nm tork üretirken, 8 ileri otomatik şanzımanla iş birliği yapıyor vegücünü dört tekerleğe birden aktarabilen Q4 adlı 4×4 sistemini sunuyor.