Almanya Rallisi’ne 2 ekip ile katılan Citroen,Türkiye Rallisi’ne 3 ekip ile katılıyor

2310

Almanya Rallisi’nde iki ekip ile start alan Citroen Total Abu Dhabi WRT, Türkiye Rallisi’nde üç ekip ile start alacak. Craig Breen – Scott Martin, Mads Ostberg – Torstein Eriksen ve Khalid Al Qassimi – Chris Patterson ekipleri Citroen Total Abu Dhabi WRT için ülkemizde etaplarda olacak.

Türkiye Rallisi’nde Citroen’i üç ekip temsil edecek

Citroen’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT şampiyonanın 10’uncu ayağına hazır. 13-16 Eylül tarihleri arasında ülkemizde düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı olan Türkiye Rallisi’nde Citroen’i üç ekip temsil edecek.

Almanya Rallisi’nde iki ekip ile start almıştı

Almanya Rallisi’nde iki ekip ile start alan Citroën Total Abu Dhabi WRT, Türkiye Rallisi’nde üç ekip ile start alacak. Craig Breen – Scott Martin, Mads Ostberg – Torstein Eriksen ve Khalid Al Qassimi – Chris Patterson ekipleri Citroen Total Abu Dhabi WRT için ülkemizde etaplarda olacak.

Bu sezon başında başlayan ve her yarış öncesinde yayınlanan Little Big Racing by Citroen serisinin Türkiye Rallisi için hazırlanan videosu da yayınlanmaya başladı. Videoda Citroen pilotu Craig Breen yarış hakkında temel bilgileri veriyor. Hazırlanan videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Rallisi’ni Citroen 4 kez kazanmıştı

Yarışta ekipleri ve otomobilleri zorlu etaplar kadar yüksek sıcaklık da zorlayacak.
Şimdiye kadar 6 kez düzenlenen Türkiye Rallisi’nde Citroën; 2003 yılında Carlos Sainz (Xsara WRC), 2004 ve 2005 yılında Sebastien Loeb (Xsara WRC) ve 2010 yılında Sebastien Loeb (C4 WRC) ile 4 kez podyumun en üst basamağında yer aldı.