Alpine F1 Team kendi evinde rahat!

1091
Alpine F1 Team kendi evinde rahat!

Formula 1, bir yıllık aradan sonra Fransa GP’si için tekrar Paul Ricard pistinde. Kendi evinde Fransa Grand Prix’sine hazırlanan Alpine F1 Takımı, antrenmanların ilk ikisinde aldığı sonuçlarla yarış için ekibe cesaret verdi. Alonso ve Ocon’un bugün yapılan iki resmi antrenmanda aldığı sonuçların keyfini çıkaran Alpine F1 Takımı’nın, yarışta seyircisi önünde daha rahat bir yarış çıkarması bekleniyor.

Fernando Alonso ağırlığını hissettirmeye başladı

Alpine F1 Takımı pilotları Fernando Alonso ve Esteban Ocon, bugün yapılan 1. Serbest Antrenman ve 2. Serbest Antrenman’da ilk altının içindeydi. Ağırlığını yavaş yavaş hissettirmeye başlayan Fernando günü dördüncü sırada bitirdi. Alonso, Hamilton’dan sadece 0.4 saniye geride kaldı. Taraftarların tribünlere dönüşü pilotlara önemli bir motivasyon sağlayacak. Bu pistte Fransızların hem takıma ve özellikle de Fransız pilot Ocon’a büyük destek vermesi bekleniyor.​​

NE DEDİLER:

ESTEBAN OCON: İyi bir tempo yakaladık!

  1. Antrenman: Pozisyon 5, zaman:1:34.329, Tur sayısı: 25 tur
  2. Antrenman: Pozisyon 6, zaman:1:33.685, Tur sayısı: 23 tur

“İlk ona geri döndük, ancak hala zamana ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Her iki aracın da iyi bir temposu var –bu umut verici– ve amaç sıkı çalışmaya devam etmek ve bu hızı pekiştirmek. Araç iyi hissettiriyor ve ekip bunun üzerinde aralıksız çok çalışıyor. Elbette iyileştirilecek alanlar ve ulaşılacak daha çok performans var. Fransa’da, kendi evimde tekrar yarışmak harika ve taraftarları tribünlerde görmek daha da güzel. Umarım yarın ve pazar günü daha fazla seyirci olur ve onları görmeyi dört gözle bekliyorum.”

FERNANDO ALONSO: Burada oldukça rekabetçi görünüyoruz!

  1. Antrenman: Pozisyon 7, zaman:1:34.693, Tur sayısı: 21 tur
  2. Antrenman: Pozisyon 4, zaman:1:33.340, Tur sayısı: 25 tur

“Güçlü rüzgarlar ve yüksek pist sıcaklıkları ile bugün oldukça zorlu koşullarla karşılaştık, antrenmanlardan elde ettiğimiz sonuçtan oldukça memnunuz. FP1’de birkaç öğeyi test ettik ve ardından FP2’deki öğleden sonra programımızı planlandığı gibi sürdürdük.Tüm verilerimizi analiz edeceğiz, ancak şu ana kadar burada oldukça rekabetçi göründüğümüze inanıyorum, yarın nasıl gideceğimize bakalım.”

Yarış Direktörü Davide Brivio: “Bugün takım tarafından yoğun ama iyi yürütülen bir antrenman programı oldu. Her iki sürücü de, her iki seansta harika bir iş çıkardı ve zaman çizelgelerine baktığımızda iyi pozisyonların içinde ve arasındayız. Bu pist, yarıştığımız son iki pistten farklı, çünkü Formula 1 için daha geleneksel bir düzen ve belki de bizim arabamıza biraz daha uygun. Bu umut verici bir başlangıç ​​ve bu hafta sonu yapmamız gereken işe odaklanmaya devam edeceğiz. Bu, yarınki 3. Serbest Antrenman ile başlıyor, burada kendimizi sıralama turlarına hazırlamaya çalışacağız ve bugünün performansını takip ettiğimizden emin olacağız.”