Anadolu Landini Traktör’e yeni genel müdür atandı

8645

Motor üretim ve dağıtım şirketi Anadolu Motor ile 134 yıllık traktör üreticisi İtalyan Argo Tractors’ün yerli traktör üretimi için ortaklaşa kurdukları Anadolu Landini Traktör Üretim ve Pazarlama A.Ş’nin Genel Müdürlük pozisyonuna Hayati Kösoğlu atandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Hayati Kösoğlu, Indiana Universitesi’nde MBA derecesini aldı.  İş hayatına Koç Holding Otomotiv Grubu’nda başlayan Kösoğlu, otomotiv ve tarım makinaları sektörlerindeki yöneticiliklerinin ardından en son Ereğli Demir Çelik Fabrikalarında Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. Kösoğlu, 1 Mart 2018 tarihi itibari ile de Anadolu Landini’de genel müdür olarak göreve başladı.

4 farklı modelin üretimine Mart’ta başlanıyor

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında, Anadolu Motor ve İtalyan Argo Tractor’ün eşit ortaklık yapısıyla kurduğu Anadolu Landini,  Türkiye tarım ve toprak yapısına en uygun 50-75 BG arası motor gücüne sahip 4 farklı Landini Globe modelini Şekerpınar fabrikasında Mart 2018 itibariyle üretmeye başlayacak.

Dünyada sadece Anadolu Landini tarafından Türkiye’de üretilecek olan model yurtdışı pazarlara da sunulacak. Anadolu Landini ayrıca Landini marka diğer serilerin İtalya’dan ithalatına ve dağıtımına da devam ederken, bu serilerden Rex, Powerfarm ve 5H’ın modellerini 2018 yılının ikinci yarısından itibaren yerlileştirecek.