Andreas Mikkelsen, Hyundai Assan Fabrikası’nda gösteri sürüşü yapacak

2715

Rally Turkey Marmaris için, Türkiye’ye gelen Hyundai Motorsport Takımı’nın İsveçli pilotu Andreas Mikkelsen, i20’nın üretildiği Kocaeli’ndeki Hyundai Assan Fabrikası’nda unutulmaz bir gösteri yapacak.
Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10. ayağı olan Türkiye Rallisi için geri sayım başladı. 14 Eylül’de Marmaris’te start alacak Türkiye Rallisi’nde dünyanın en ünlü ve en hızlı pilotları zirve için yarışacak. 3 gün sürecek Türkiye Rallisi için, Türkiye’ye gelen Hyundai Motorsport Takımı’nın İsveçli pilotu Andreas Mikkelsen, i20’nın üretildiği Kocaeli’ndeki Hyundai Assan Fabrikası’nda önce i20’nın üretim aşamasını yakından görecek, ardından davetlilere unutulmaz bir gösteri yapacak.

Mikkelsen kayakla başladığı spor yaşamına ralli pilotu olarak devam ediyor

Dünya Ralli Şampiyonası(WRC)’nın en genç pilotlarından olan Mikkelsen 12 yaşında İsveç genç kayak takımına seçildi. Ancak dizinden sakatlanan Mikkelsen, rotasını otomobil sporlarına çevirerek, bu işin merkezi İngiltere’ye yerleşti ve ralli pilotluğunu kaynağında öğrendi. Kariyerinde bir çok başarısı olan Mikkelsen, Hyundai’den önce WRC2’de skoda ve Ford ile başarılı yarışlar çıkardı. Daha sonra WRC’de Volkswagen fabrika takımına transfer olan Mikkelsen, Citroen fabrika takımıyla da kısa bir süre yarıştı. Mikkelsen’ın Hyundai ile 2019 yılının sonuna kadar sözleşmesi var.