Aracınız sıcak yaz günlerine hazır mı?

1308
Yaz sıcağına, toza ve uzak yol sürüşlerine maruz kalan araçlar için boya bakımından aracın iç temizliğine, yağ değişiminden fren bakımına kadar tüm süreçler için; profesyonellerin size bir dizi önerisi var!…

Oto bakım ve onarım markası Auto King, araç sahipleri için tüm bu süreçlerin yönetimini üstleniyor.

İç bakım önemli…

Aracın iç ısısını güneş ışığı ve etkilerine karşı dengelemek, zararlı UV ışınlardan hem sürücüleri korumak hem de kabin içi deri ve vinillerin çatlamasını engellemek için cam filmi uygulamasını öneren firmanın teknik ekibi, uzun yol yapacaklara da ön kaput, çamurluklar ve tampon için kaput koruma filmi önerisinde bulunuyor. İç temizlikle ilgili olarak da, iç koruma uygulaması ile döşemelerin leke tutmasının önüne geçilebileceğine, böylelikle araçların daha uzun süre temiz kalacağına dikkat çekiliyor.

Klima ve bakteri temizliği

Klima ve bakteri temizliği uygulamasında ise, klimanın devir daim moduna alınarak en yüksek dereceye getirildiğini ve klima dezenfektan ilacı yardımıyla polen filtresine kadar ulaşabildiklerini aktaran teknik ekip, gerçekleştirilen temizleme ve koruma sayesinde araçların bakteri ve kötü kokulardan arındırıldığını anlatıyor. Özel antiseptik maddeler sayesinde de havalandırma (klima) sisteminin hijyenini garantilediklerini söylüyorlar.

Seramik kaplama ne işe yarar

Auto King teknik ekibi, yaz döneminde yapılması gereken bir diğer uygulamanın ise seramik kaplama olduğunu kaydediyorlar. Seramik kaplama araçlarda meydana gelen sıcaktan kaynaklı yıpranmaların önüne geçiyor. Uygulama sayesinde araçların yıllar boyu aşınması, renk atması ve okside olması engellenebiliyor.

Seramik kaplama, anti-statik yüzey sayesinde araçlarda oluşabilecek çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesine olanak tanıyor.