Audi, Tesla’nın birinciliğini elinden aldı

Audi, tüm Alman otomobil markalarını da geride bırakarak gelecekte de varlık gösterebilecek en iyi otomobil markası seçildi...

2086
Kudos for the four rings: When it comes to viability for the future, the BrandTrust Resilience Index has ranked Audi in first place among automobile brands in Germany. The brand moved up a spot since the last survey in 2015 and took over the top ranking from Tesla.
Audi, gelecekte sürdürülebilirlik konusunda BrandTrust tarafından yapılan Dayanıklılık Endeksi’nde diğer tüm Alman otomobil markalarını geride bırakarak birinci oldu. Marka, 2015 yılında gerçekleştirilen önceki araştırmaya kıyasla yerini bir basamak yükselterek, birinciliği Tesla’dan devraldı.

Alman otomobil markalarının dayanıklılığını ve gelecekte sürdürülebilirliğini ölçmeyi amaçlayan endeks, marka ve yönetim danışmanlığı şirketi BrandTrust tarafından gerçekleştirilen temsili bir araştırmayı temel alıyor. Değerlendirme kriteri olarak 10 “dayanıklılık göstergesi” kullanıldı Markanın değişikliklere uyum sağlama becerisi, sosyal alandaki varlığı, trend belirleme yeteneği, marka deneyiminin kalitesi ve müşteri bağlılığı, bu kriterlerden bazıları.

İki sene önceki araştırmanın sonuçlarıyla kıyaslandığında, marka hemen hemen her kategoride puanını artırdı. Araştırmayı hazırlayanlara göre bu başarıda ürünlerinin kalitesi, net marka konumu ve etkileyici marka deneyimi büyük rol oynadı.

Alman marka, geleceğin mobilitesini geliştirmek üzere çalışmayı sürdürüyor. Yeni Audi A8, yüksek ölçüde otomatik sürüş için geliştirilen dünyanın ilk seri üretim otomobili.

Ingolstadt merkezli marka, önümüzdeki yıl Audi e-tron ile tümüyle elektrikli otomobiller çağının kapılarını aralayacak. Audi, 2025 yılına dek tüm segment ve konseptlerde 20’yi aşkın elektrikli ve hibrit otomobili ürün gamına katmayı planlıyor. Plana göre, Audi’nin tüm ürün gamının üçte biri bu tarihe kadar elektrikli otomobillerden oluşacak.